Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Cibinlik modelleri ile nostaljik şıklık

25 Nisan 2012 5.767 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaz aylarında gerek şehirlerde yaşayanlar gerekse de sahil kesimlerinde yaşayanlar için en büyük sorunlardan biri, sivrisinekler yüzünden uykusuz geçen sıcak yaz geceleridir. Sivrisinek sorununun tavan yaptığı yaz aylarında elde ilaç ile beklemektense, oldukça akıllı ve bir o kadar da şık görünen küçük bir dokunuş ile bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. Son dönemde birçok dekorasyon trendinde karşımıza çıkan cibinlik modelleri, yaz aylarında huzurlu bir uyku uyumayı garanti altına alıyor. Yalnızca çocuk yatakları için değil çift kişilik yataklar için de neredeyse sınırsız model seçeneği olan cibinlikler, istenilen her renkte kullanılma avantajını da sunuyor.

Farklı desenler ile yaratıcı çözümler sunan yatak cibinlikleri, yatak odası dekorasyonuna görkemli ve prestijli bir şıklık da sunmaktadır. Yaz sıcaklarında huzurlu ve konforlu bir uyku için bir gereksinim olarak da düşünülebilecek cibinlik modelleri, hafif dokusu ile hava akışının da kesilmemesini sağlıyor. Farklı modelleri ile ister düğmeli isterse de çıtçıtlı ve fermuarlı modelleri ile yatak odasında klima kullananların da rahatlıkla kullanabileceği cibinlikler, hava akımı ile açılmıyor ve böylece sivrisinek koruması tüm gece devam ediyor.

Yaz aylarında şehir hayatında da hemen hemen her yerde görülebilen sivrisineklere kesin çözüm getiren cibinlik modelleri, konsept tasarımları ile klasik dönem vurgularının da öne çıkmasını sağlıyor. Osmanlı mimarisine göndermeler yapan klasik çizgilere sahip cibinlik modelleri, farklı renklerle yatak odanızın ambiyansını baştan aşağı değiştirebilir. Birçok insana göre yatak odasının çok daha havalı görünmesini sağlayan cibinlik modelleri, romantizmin de üst düzeyde yaşanmasını sağlayacaktır. Yatak odasında saray havasının hakim olması için tavana basit bir veya birkaç dübel takmanız ve monte edeceğiniz kancalara cibinliği asmanız yeterli olacaktır.

Hasır, ferforje ya da ahşaptan yapılan sütunlu yatak modellerinde bu tür tavan aparatlarının kullanılmasına da gerek yok. Çoğu tasarımcı bu tür sütunlu yatak modelleri için cibinlik kullanımını standart olarak görürken, yatak odası dekorasyonunun büyük oranda değişeceği de kesin olarak görülüyor. Masal diyarlarından çıkıp gelen fantastik cibinlik modelleri ile sizler de rahat bir uyku uyuyabilir, aynı zaman da sıra dışı bir yatak odası dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Üstelik cibinlik tasarımlarının makul fiyatlarla satıldığı düşünüldüğünde, bu şık konsepte sahip olmak için bütçenizi zorlamanıza da gerek yok.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.