Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Bahçe, Duvar

Çiçek saksıları ve iç tasarım

2 Ocak 2012 7.593 kez okundu Yorum yapılmamış

Saksıda çiçek yetiştirmeyi sevenler bahçe veya ev içi tasarımda mutlaka çiçeğe bir yer bulur. Soğuk kış günlerinde çiçek açan bahçe çiçekleri az olduğu için genelde kış mevsiminde bahçeler dinlenmeye bırakılır.

Çiçek seven kişiler bu kez evin içinde çiçeğe en uygun köşeleri bulur ve çiçeklerin bulunduğu yerde estetik bir görüntü sergilemelerini de ister. Bu nedenle saksı tercihleri ön plana çıkar. Cam, seramik, plastik, metal gibi birçok materyalden yapılmış saksılar arasından ev dekorasyonlarına en uygun renk ve modelini seçerler. Ya da evde saksı olmaya uygun kullanılmayan eşyaları saksı olarak kullanabilirler. Vazo, sürahi, fincan, fanus, hatta tamiri imkansız ve yerini kameraya bırakmış eski bir fotoğraf makinası bile saksı olabilir.

Son dönemde iç mimarlar çiçek yetiştirenler için eşsiz tasarım örnekleri sergiliyor. İç dekorasyonda yeşil duvarlar ile cazip bir ev oluşuyor. Duvara çiçek asma levhaları oluşturup bu levhalara estetik görünüm veriyorlar. İstenirse evin bir duvarı saksı asma modül veya levhalarıyla kaplanabiliyor. Duvar panellerinde ve modüllerinde metal, seramik, ahşap, ayna gibi materyaller kullanılıyor. Adeta saksıları duvarda tutan bir mıknatıs varmış hissi veriyor. Çok güzel ve ilginç asılı saksı tasarımları oturma salonlarında ve çiçek yetiştirmeye uygun odalarda rahatlıkla kullanılabilir. Bu şık yeşil duvar tasarımları ile evinizde yeşil, güzel, rahat ve konforlu bir alan oluşturabilirsiniz. Ayrıca çiçeklerin hepsi aynı duvarda olduğu için çiçek sulamakta zorlukta çekilmez kanısındayım

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.