Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Çimçit nedir?

7 Haziran 2013 2.305 kez okundu Yorum yapılmamış

cimcit 2Güvenlik temin etmek açısından ya da mahremiyet sağlamak adına tercih edilen duvar uygulamasının en dekoratif halini teşkil eden çimçitler, güneşe karşı dayanıklı PVC malzemesinden üretilen yapay duvarlardır.

Evlerimizi, bahçelerimizi bazen görselliği atırıp, müstakil bir hava vermek, bazen de dışarıdan görülebilen alanı kısıtlayıp, belirli bir oranda mahremiyet sağlamak için duvar ile çevrelemek isteriz. Ancak, beton duvarların öyle kasvetli ve öyle rahatsız edici bir görüntüsü oluşmakta ki, tüm bu isteklere rağmen bu uygulamayı cimcit 1gerçekleştirmekten vazgeçebilmekteyiz. Dekoraçit ve çimçit uygulamaları işte bu noktada bizlerin imdadına yetişmekte olan yeni nesil ürünlerdir. Hem belirlenen bu amaçlara ulaşmamız temin edilirken, hem de hoş bir görsellikle gerek bireysel anlamda eve, gerekse de genel olarak bulunduğu çevreye hoş ve dekoratif bir görüntü kazandırılmasına yardımcı olmaktadır.

Çimçit pekçok işleme tabi tutulmuş, paslanma özelliği olmayan, galvaniz içeren yoğun tellerden üretilen yeşil renkte bir uygulamadır. Çimçit, uzun  yıllar boyunca herhangi bir bakım gerektirmeden, herhangi bir tadilat yapılmasını zorunlu bırakmadan kullanılabilen dayanıklı bir tercihtir. Isı değişikliklerine de dayanıklı olan çimçit, dört mevsim şık bir görsellik temin etmektedir.cimcit 3

Çimçit uygulamaları ağırlıklı olarak dış alanda gerçekleştirilmekte, uygulandığı alanın özelliğine göre faklı teknikler kullanılmaktadır. Eğer, bir direğin ya da duvarın kaplanması şeklinde varolan bir yüzeye uygulanacak ise rulo çimçitler ile döşeme yapılmaktadır. Ancak, bazen herhangi bir yüzeyin bulunmadığı bir alana uygulama yapılması gündeme gelmektedir. Böyle durumlarda öncelikle bir panel ile zenginleştirilmiş çimçit uygulaması tercih edilmektedir.cimcit 4

Çimçit uygulaması artan taleple farklı çeşitlere bürünerek tüketicilerin hizmetine sunulmaktadır. İthal ürünler olduğu kadar yeterince yerli üretim de söz konusudur. Dayanıklılık ve görsellik açısından yerli ürünler ile ithal ürünler arasından herhangi bir fark bulunmamakta olup, tüketiciler tercihlerini arzu ettikleri yönde güvenle kullanabilmektedirler.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.