Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Çimstone ürünlerle doğa dostu yaşam

23 Mayıs 2012 2.049 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerimizde özellikle tezgâhlar için tercih ettiğimiz çimstone malzemeler, gerçek çevre dostu ürünlerdir. Çimstone bir tezgâh, içine cam, cam ve ayna kırıkları katarak, artık kullanılmayan, kullanılmaz hale gelmiş bu tarz atıkların tekrar ürün haline getirilmesi ile oluşuyorlar. Endüstriyel birçok ürünün doğaya ne kadar fazla zarar verdiğini biliyoruz. Gerek yapım aşamasında hava kirliliğine yol açmaları, atıklarının deniz ve göllere verilmesi, gerekse gaz, radyoaktif kirletici unsurları barındırması yönünden endüstriyel ürünleri dışlamamız gerektiğini kavramış bulunuyoruz. Bu atıklar direkt denize göle ve havaya verilmeseler bile, her aşaması bir şekilde  havaya, yer altı sularıyla denize kadar karışıyor.

Çimstone  bu sebeple en çevreci endüstriyel ürün sınıflandırılmasına giriyor. Çimstone üretimi yapılırken, artık kullanılmaz hale gelmiş atıklar dahi geri dönüşümü yapılarak, tekrar imalata eklenebiliyor. Çimstone yapım aşamasında kullanılan su ve diğer atıklar tekrar üretime girerken, otomatik arıtma sistemi kullanma zorunluluğu getirilmiş çimstone firmaları aynı zamanda ülke ekonomisine de fayda sağlıyorlar. Daha az su, daha az elektrik ve daha az enerji sarf ediliyor.

Çimstone ürünler geri dönüşüm ürünlerinden yapılıyor olsalar bile, kolay çizilmeyen ve dayanıklı ürünlerdir. Hurdaya çıkma süresinin oldukça uzun olması sebebiyle kullanıcının bütçesine ve aynı zamanda hurda ürün stoklama durumu yaşanmayacağı içinde çevreye katkı sağlayacaktır.

Çevre kirliliğine kullanacağımız her deterjanın birçok zararının olduğunu biliyoruz. İşte yine çimstone ürünler, daha az deterjanla, hatta, hiç deterjan kullanmadan, pratik bir şekilde, ürünün tertemiz olmasını, pürüzsüz yüzeyi sayesinde, hijyenik bir ortamı sağlayacaktır. Sadece su ve sabun ile günlük temizliğini yapabilir, oldukça parlak bir görüntüsü olduğu için ekstradan parlatma işlemine girmek zorunda kalmazsınız. Cilalama, parlatma, hijyenik temizlik gibi deterjan alışverişi yapmadığınızdan, dolayısıyla deterjan tüketiminizde azalacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.