Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Çizgili duvar kağıtları

7 Ekim 2012 7.173 kez okundu 1 yorum var

Duvar kağıtlarının yarattığı konfor ve çekiciliği hepimiz biliyoruz. Gelişen teknolojiye bağlı olarak, toz tutmayan, bakteri barındırmayan, kolay temizlenen ve neme dayanıklı olan pek çok çeşitleri var. Pek çok desen ve resim içeren modelleri arasında özellikle çizgili olanlar harika estetik duruşları ile dekorasyonun gözdesidir.

Çizgili bir duvar kağıdı ile görsellik yaratmak istiyorsanız, mobilyalarda, perdelerde ve diğer tüm ürünlerde sade ve düz renkler kullanmak gereklidir. Salonlarda genelde, ağır ve kaliteli etki yaratılmak istenir. Bu nedenle çizgili duvar kağıtların da ağır renklere kaçmakta fayda vardır. Eğer, salon takımınız desenli ise çizgili duvar kağıtların da pastel tonlar ya da gümüş, altın gibi simli çizgililer kullanılabilir. Böylece karışıklığın bir nebze önüne geçilir. Büyük bir odayı çizgili duvar kağıdı ile kaplayacaksanız, duvarların tamamı yerine belli bir duvarı veya iki duvarı kaplamak, kalan duvarları o tonun benzeri düz duvar kağıdı yapmak daha etkili bir tarz yaratacaktır. Evin diğer odalarında renklere karar verebilirsiniz. Örn. Çocuk odalarında kırmızı yatay çizgili duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Yatay çizgili duvar kağıtları daha enerjik, spor ve canlı bir etki yaratmaktadır. Banyolarda, neme ve suya dayanıklı mavi dikey çizgili duvar kağıdı ile temizlik ve genişlik hissi yaratılabilir. Uzun süreler oturduğunuz bir oturma ya da dinlenme odasında, daha açık tonlarda çizgili duvar kağıdı kullanarak, gözünüzü yormadan şık bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Üstelik çizgileri ile alt zemini aynı olan duvar kağıtları odalara farklı bir derinlik verebilir. Üzerinde çizgiler ile farklı grafik oyunları bile yaratabilirsiniz. Işık vurduğunda ortaya çıkan desenleri olan duvar kağıtları ile sürpriz ve farklı bir dekorasyon uygulaması yapılabilir.

Canlı ve sıcak renkleri olan duvar kağıtları ile düz renk mobilya kullanımı hoş etki vermektedir. Duvar kağıdınız ve aksesuarlar arasında bir kontrast oluşturursanız, dikkat çekici ve odak noktaları olan bir dekorasyon uygulaması ortaya çıkacaktır. Çizgili duvar kağıtları ile yaratılan etki, estetik ve şık olacaktır. Üstelik nemli bezle silinmeleri, suya ve neme dayanıklı olmaları artı bir değer taşımaktadır.

 

Okur Yorumları »

  • akın çakar dedi ki:

    ikinci resimdeki duvar kağıdını nerden bulabilirim yardımcı olabilirmisiniz….

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.