Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Çocuk odaları alırken bilmeniz gereken kriterler nelerdir?

22 Şubat 2014 1.585 kez okundu Yorum yapılmamış

Hayatımız için en önemli varlıklarımızı sıralasak, ne para ne de mal, ilk sırada yer alabilir. Bunu düşünmek bile insana özgü bir şey değil. Her zaman ilk sırada olan ben değil, o, yani evladımız olur. Evledımız için her şeyimizi seferber edebilecek bir anne ve babalık duygusu insana ram edilmiş. Bu nedenle onlar için her şeyin en kalitelisini ve en iyisini düşünerek yaşıyor ve bunun için çalışıyoruz. İmkanları zorlamak suretiyle onların geleceğe atılan adımlarının altını daha da yükseklerden geleceklerini kazanabilmeleri adına kaliteyi çocuk odalarıdiziyoruz.

Bizde çocukların odalarına dair kaliteli bir odanın dizaynı hususunda ne yapılmalı bunları sizlere açıklamak istiyoruz. Özellikle çocuklarının sağlıklarına önemli ölçüde zarar verecek olan odaların kesinlikle seçilmemesi gerekir. Bunun için bazı kriterleri bilirsek, doğru ve isabetli tercih yapmış oluruz. Bunların başında bir markanın ancak yapabileceği, UNICEF sağlık standartları gözetilmeli. Çocukların daha sağlıklı odalarda gelişimlerini sürdürmeleri hususunda çalışma yapan bu uluslar arası kuruluş, bazı standartlar getirerek, en iyi malzemenin ne olduğu hususunda anne ve babaları bilinçlendirmiş.

Bunun için sunta ve suntalam gibi malzemeler kesinlikle tercih edilmemeli. Her zaman doğal ve organik mobilyalar tercih edilmeli. Boyama teknolojileri hususunda anne ve babaların çok dikkatli olmaları ve lake boyama, su bazlı boyama gibi teknolojilerle boyanmamış çocuk odalarından uzak durmaları gerekir. Çocuklarınızın yaş durumuna göre, onlara zarar verecek aparatların bulunduğu odalardan da uzak durun. Şimdiki odalar çocukların zihinsel aktivitelerini ileri düzeye taşımak için yardımcı metaryeller ve stillerle üretilmekte. Bu amaç için üretilen çocuk odalarını anne ve babaların almasını öneririz. Son olarak ise, anti stres ve anti bakteriyel niteliklere sahip olanları tercih ederseniz, çocuklarınıza daha kaliteli bir mekan sunmuş olursunuz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.