Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Çocuk odaları için öneriler

26 Ekim 2013 2.507 kez okundu Yorum yapılmamış

Çocuklara anne ve babaların iyi bir oda hazırlaması gerekir. Bu çok önemli vazifeye bizim de katkımızın olması için bazı bilgiler vereceğim. Daha çok vereceğim bilgiler nasıl bir renk tercihi çocukların odasında yapılmalıdır şeklinde olacak. Çocuklarınızı 11-14 yaş arasında ise, yeşil, mavi, turuncu, sarı renk tonlarını kullanmanız önerilir. Çünkü bu renk grupları bu yaş çizgisinde olan çocuklarda çocuk odasıgüven ve çoşkuyu, zeka gelişimini, mutluluğu destekleyicidir. Bu renk tonlarını kullanırken kaliteli olanlarının seçilmesi de gerekir. Çünkü çocukların özgür ruhu, duvarları da birer kağıt gibi kullanmalarına sebep olabilir. Bu sebeple anti bakteriyel bir boya almanız, çocuk odaları için isabetli olacaktır. Ayrıca boyanın lake boyama teknolojisine sahip olması da önemli bir mevzudur. :ünkü lake boyama teknolojisiyle vücuda gelmiş bir boya da, kimyasal bulunmamaktadır. Aynı şekilde su bazlı boyam sistemini de önermekteyiz.

Çocuklarınızın zihni fonksiyonlarına, solunum yollarına zarar verebilecek olan kimyasal içerikli ucuz boyalar, aynı zamanda giderek kötü bir görüntü yaratacaktır. Bunların yaşanmaması için ilk boyama işleminde tercihleriniz kaliteliden yana olmalıdır. Renklerin anlam dünyasına dikkat ederek çocuklarınız için uygun renk tonlarını seçin. Çocuğunuzla beraber buna karar vermeniz, onun karakterine uygun en iyi seçimi yapmanız için isabetli bir hareket olacaktır. Çocukların zeka gelişimine uygun bir  renklendirme çocuk odaları için iyi bir tercih ama isterseniz, değişik figürlü duvar kağıtlarını kullanarak, mükemmel bir çocuk odası meydana getirebilirsiniz. Şehir figürlü, hayvanlar alemi figürlü, nehir figürlü, deniz manzaralı, çocuklarınızın seveceği ve zekasına, hayal güçlerine olumlu katkılar sağlayacak, görsel 3 boyutlu duvar kağıtlarıyla harika bir odayı, çocuklarınıza hediye edebilirsiniz.

Dediğimiz gibi anne ve babanın vazifesi kutsaldır. Çocuklarınız için gelişi güzel bir oda değil, -asla bunu yapmayın, onların önemli olduklarını hissedecekleri bir oda tasarlayın- çocuklarınızı heyecanlandıracak bir tasarım hayal edin.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.