Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Çocuk odalarına dair uyarılar

21 Ocak 2014 2.192 kez okundu Yorum yapılmamış

Çocuklarımız bizim en değerli varlığımız. Hayatımızdan vazgeçeriz hayatlarını kurabilmek ve onları mutlu edebilmek için. Dekorasyon da bazen kendi yaşam alanımızı daha mükemmel ve çekici kılmak için uğraşılan bir hobi olurken, çocuklarımız için dekorasyon daha farklı anlamlar da içeriyor. Sağlık gibi, kalite ve özgünlük gibi. Her anne ve baba çocuklarının daha iyi bir mekanda büyümesi için gerekli olan harcamalardan çekinmeden gerekenleri yaparlar. İyi bir çocuk odası için mobilyalar ve süs eşyaları alırlar. Ancak bunları çocuk odasıyapmadan önce anne ve babaların bilmesi gereken bazı durumlar var. Çocuklarınızın sağlığına zarar vermeyecek bir oda dekorasyonu için neler Grekli? Hangi sağlık standartlarında eşyalar alınmalı? Bunların bilinmesi ve çocukların odalarının bu bilinenlere göre düzenlenmesi gerekir.

Çocukların solunum yolları hassas olur. Bu nedenle odalarındaki mobilyaların renklendirme işlemlerinin su bazlı veya lake boyama teknolojisiyle yapılması gerekli. Bunların dışında bir renklendirme işlemine tabi kılınan mobilyalar, zararlı kimyasallara maruz kalmış olacağından çocuklarınızın solunum yollarına zarar verir. Bu boyaların dökülebilmesi ve çocuk tarafından emilmesi durumda istenmeyen durumlar yaşanabilir. Mobilyaların kalitesi, UNICEF sağlık kriterlerine uygun olmalı. Ceviz, gürgen, meşe, teak gibi ağaçlardan meydana getirilmiş organik mobilyalar olmalı. BU tür mobilyaların fiyatları fazla olabilir. Ailelerin gücü bunları almaya yetmiyorsa, MDF kaplama sistemlerinden elde edilen mobilyalar tercih edilmeli.

Bebek beşikleri için de durum aynı. Çocukların odaları renkli ve süslü olmalı. Çünkü zeka düzeylerinin gelişmesi etraflarındakileri keşif etmeye çalışmaları esnasında gelişme gösterecek. Bunun için çocukların yutamayacağı ve kendilerine zarar veremeyeceği tarzda oyuncak ve süslemeler yapılmalı. Mobilyaların sunta veya suntalam cinsinden elde edilmemiş olmaması çok önemli.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.