Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Zemin

Çocuk odalarınıza mükemmel halılar

19 Ağustos 2014 1.984 kez okundu Yorum yapılmamış

Çocuk odalarının tasarımı anne ve babalar için çok önem verilen bir husus ifade ediyor. Çocuklarına uygun odalarının tesis edilesi, ferah, nezih, eğlenebilecekleri ve çalışabilecekleri odaların tasarımının yapılması, çocukların gelişimleri açısından değerlidir. Ancak sadece çocuklara ergonomik veya işlevsel bir odanın sağlanması değil, aynı zamanda sağlıklı bir odanın imkanlı hale getirilmesi de önemli olmakta. Bunun için bazı şeyleri sizinle paylaşmak istiyorum.Çocuk-odası-halıları

Halılar değerlidir…

Çocuklarınızın odaları için halıların önemi büyük. Hem ergonomik bir odanın tesisi, hem de ferah ve nezih bir oda için sağlıklı bir halının alınması gerekir. Halı alırken hem kalitesine hem demodelinin çocuklarınız için uygun olmasına bakmalısınız. Bunun için çocuklarınızın nelerden hoşlandığını bilmeniz gerekir. Çizgi film kahramanları veya bir doğanın, şehrin manzarasını yansıtan bir halı çocuk odası dekorasyonunda çok iyi duracaktır. Halıların modelleri ve tasarımları çok önemli. Çocuklarınızın benimseyebileceği bir halı almanız gerekir. Odalarında halıların üzerinde çok oynayacakları düşünüldüğünde halıları benimsemeleri gerektiğini daha iyi anlayabilirsiz.

Ant stres niteliğine sahip halılardan almanız, çocuklarınızın sürekli oyun oynayacakları halılarda sağlıklı olmalarını sağlar. Aynı zamanda halıların anti bakteriyel olması da, sağlıkları açısından önemli olacaktır. Lisansa sahip olmayan halılar zararlı maddelerden vücuda gelmiş olabilirler. Bu nedenle aldığınız halıların lisanslı olmasına dikkat edin. Bunun için kaliteli markaları tercih etmenizi tavsiye ederim.

Mobilyalar…

Kısaca mobilyalara da değinecek olursak, süsleme ve renklendirme işlemelerinin kimyasallardan arındırılmış olması gerekir. Bu demek oluyor ki, daha sağlıklı bir mobilya için organik tasarımları tercih etmeniz gerekir. Aksi modeller için kimyasal tehlikesi, çocuklarınıza uygun bir oda sunmak isteyen anne ve babalar için ideal olmayacak. Anti stres ve anti bakteriyel niteliklere sahip olması, halılarda olduğu gibi mobilyalarda da önemlidir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.