Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Çocuk odası dekorasyonunda dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

4 Temmuz 2014 1.805 kez okundu Yorum yapılmamış

Çocuklarımız bizim için çok önemli. Onlara en iyi hayatı sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak çocuklarımıza sunmak istediğimiz güzel bir genç odası söz konusu olduğu zaman işler değişiyor. Pek çok aile, aldığı mobilyaların UNICEF standartlarına uygun olup, olmadığı konusunda pek bir bilince sahip değiller. Peki diyelim ki UNICEF standartlarına uyum sağlamayan bir çocuk odası mobilyaları aldık, sonuç ne olacak?cocuk-odasi-13

Dikkat edelim…

Dekorasyonun başı mobilyadır. İyi bir dekorasyon iyi bir mobilyayla vücut bulabilir. Bu nedenle çocuklarınız için dizayn edeceğiniz odada kullandığınız mobilyaların UNICEF standartlarına uygun olması lazım. Kimyasal etkilerden uzak, sağlam, kaliteli, çocuk gelişimine uygun olması için bu şart. Aksi bir mobilya, kimyasalların bol olduğu, renklendirme ve süslemelerin çocuklarınıza zarar verebileceği, zihin gelişimine destek olmayan, kalitesiz ve sağlıksız yapıdadır.

Ne yapalım?

Organik tasarımlar ve bilindik markaların çocuk odası mobilyalarını alarak işe başlamalısınız. Çocuklarınızın nelerden hoşlandığına dikkat edin. Onun sevdiği karakterlerde bir oda kendisine sunarsanız, odasında gelişimini daha iyi sağlaması için imkan sunmuş olursunuz. Çünkü çocuk odaları için üretilen tasarımların hepsi, çocukların hayal dünyalarına yarayacak şekillerde dizayn ediliyor. Buda zihinsel gelişimlerine olumlu yönde etki ediyor. Siz de çocuklarınızın sevdiği çizgi film karakteri veya hobilerine uygun tasarımları seçerek, çocuklarınızın istediği bir odayı onlara sunmuş olursunuz.

Kız çocukları içim barbie tarzı renkli odalar, erkekler için örümcek adam, batmen, Süpermen, futbol sahası, gemi, araba tasarımlarından oluşan mükemmel tasarımlar sizleri bekliyor. Çocuk odası dekorasyonun dikkat edeceğiniz husus, çocukların renkli dünyasına uygun bir tasarım, model almak. Sade, basit tasarımlar çocukları cezp edemeyeceğinden sağlıksız olacak. Bunun için anne ve babaların çocukları hakkında neye karşı ilgi duyduklarını bilmesi gerekiyor.

Çalışma masası, gardırop, şifonyer, komedin gibi aksesuarlara sahip çocuk odaları sayesinde, erkenden düzen ve çalışma disiplinine çocuklarınız kavuşmuş olacaklar. kaliteli model ve markalarda kimyasal herhangi bir etki veya süsleme malzemelerinde herhangi ir ucuz malzeme kullanılmadığından, güvenli bir şekilde çocuklarınızı odalarında yalnız bırakabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.