Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Çocuk odası duvar çıkartmaları

25 Mayıs 2012 2.974 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda evin bütün odaları ve alanları işlevsel bir şekilde kullanım için ve şık görünmesi için ayrıntılı şekilde planlanarak dekore ediliyor. Odalarda kullanılacak aydınlatma ışıkları odaların işlevine, büyüklüğüne, dekorasyon tarzına göre seçilirken koltuk perde uyumu, halı yer uyumu, yer kaplama uyumu üzerinde titizlikle duruluyor.

Antre ve hol boşluk olmaktan çıkarılıyor ve şirin köşeler oluşturulurken eve gireni karşılayacak hoş bir görüntü sergilemesi için çaba gösteriliyor. Banyolar şık banyo aksesuarları ile renkleniyor ve aynalarla aydınlanırken işlevsel dolap ve çekmeceler yerleştiriliyor.

Çocuk odaları dekorasyonu özel bir uğraş gerektiriyor. Çocukların zevklerine göre düzenlenmeyen odalarda çocukların fazla vakit geçirmediği annelerin gözünden kaçmıyor. Hazır alınan çocuk odası mobilyaları oda şekline, kapı pencere durumuna göre yerleştirildikten sonra çocuğun sevdiği renklerde yatak örtüsü, nevresim takımı gibi tekstil ürünleri renkleniyor. Çocuklar için oyun sepeti, kesme, yapıştırma, resim yapma, boya yapma için minik bir masa ve sandalye yerleştiriliyor.  Duvarlara ise duvar çıkartmaları alınıp yapıştırılıyor.

Aslında çocuk odalarının duvarlarını çocuklarla birlikte hazırlamak mümkün olmaktadır. Gerekli olan malzeme çocukların sevdiği desenlerin bulunduğu kumaş ve yine çocukların sevdiği hayvan, ağaç, meyve, çiçek gibi şeylerin kalıbı ve makastır.

Çocuklarla birlikte internetten hayvan figürleri gibi resimler seçilerek kağıda çıkarılır. Daha sonra kağıt kumaşın üzerine konularak kesilir.  Çocukların istediği duvar yüzeylerine yine çocukların istedikleri şekilde yapıştırılır.

Çocuklar anne yardımı ve kendi elleriyle hazırladıkları duvar çıkartmalarını seveceklerdir. Çünkü küçük tasarımcı olarak kumaş, resim seçmiştir ve çizme işleminde, duvara yapıştırma işleminde annesine yardımcı olmuştur.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.