Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Çocuk odası

19 Kasım 2011 2.290 kez okundu Yorum yapılmamış

Evinizde artık yalnız değilsiniz. Minik bebeğiniz günden güne hızla büyümeye devam ediyor. Peki siz ona ayrı bir oda hazırlamaya hazır mısınız?

Hepimiz çocuklarımız için her şeyin en iyisini isteriz. Ancak çoğu insan çocuk odası hazırlamanın basit bir iş olduğunu düşünerek büyük bir hata yapar. Çocuk odası birkaç basit aksesuar koymaktan ve duvarların renkli bir boya ile boyanmasından ibaret değildir. İlk olarak düşünmeniz gereken; odanın sizin açınızdan nasıl göründüğü değil, çocuğunuzun bakışı ile nasıl olduğudur. Bu oda; çocuğunuz için kendine ait olacak ilk özel alan olması nedeniyle, son derece önemlidir. Tıpkı sizin yaptığınız gibi çocuğunuz da bu odada uyuyacak, uyanacak, vakit geçirecek hatta odasını arkadaşlarına gösterecek. Oluşan bu yeni durum; çocuğunuz için oldukça özel bir durum olduğundan, sizin de bu konuya özenle yaklaşması gerekir. Kısacası odayı nasıl dekore ettiğiniz, çocuğunuzla ne kadar ilgili olduğunuzu belirler. Çocuk odası dekorasyonu sizin için bir ilk olabilir. Öğrenmek için ne kadar güzel bir fırsat…

Çocuğunuzun odasının dekorasyonu ile ne kadar ilgilenirseniz, ona ne kadar sevildiğini hissettirmiş olursunuz. Odayı dekore ederken çocuğunuzun fikrini almaktan çekinmeyin. Sizin hayal dahi edemeyeceğiniz renk kombinasyonları seçerek sizi şaşırtabilir. Zamanının çoğunu geçireceği “kendi odasının” rengini seçebilme fırsatını ona tanıyın.

Çocuk odasına koyacağınız mobilyaları seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise; hızla büyüyen çocuğunuzun birkaç yıl sonra da kullanabileceği eşyalar almanızdır. Tam boyuna uygun olarak görünen bir sandalye, siz farkına varamadan çocuğunuz için küçük kalarak sizi şaşırtabilir. Ayrıca onun hoşuna giden bazı mobilya alternatiflerini de almaktan çekinmeyin. Sizin zevkinize uymasa bile önemli olanın, onun yaşayacağı odayı sevmesi olduğunu unutmayın. Sonuç olarak; oda sizin değil onun odası olacak.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.