Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Çocuk odasından genç odasına dönüşüm

10 Haziran 2012 2.597 kez okundu Yorum yapılmamış

Günden güne büyüyen çocuğunuz, mevcut odasından keyif almayarak, odasını farklılaştırma yoluna gidecektir. Özellikle erginlik çağına geldiğinizde, olabildiğince renkten arınmış, desen ve motif cümbüşünden uzaklaşmış, düz renklerin hakim olduğu bir genç odasına dönüşür. Çocuk odası yalın ve lineer çizgilere sahip tek tük mobilya ile modernize edilmiş bir genç odası halini alacaktır.

Oda çocukla yaşar ve ergenliğe girer. Odanın kapıları kapalı tutulmaya, izinsiz girilememeye, hatta toparlanılmasına bile izin alamamaya başlanır. Artık ergen odasının düzenine ve değişimine katkıda bulunamazsınız. Genç çocuğunuz, odasını kendisi tasarlamak isteyecek, arkadaşlarını odasında ağırlamayı tercih edecektir. Bu sebeple genç odasına, bir kanepe ya da yere atılmış büyük minderler, oldukça fazla işe yarayacaktır. Eve gelen misafir arkadaşlarıyla saatlerce bilgisayarda oyun oynarlar, müzik dinlerler ve bu minderlerin üzerinde sohbet ederler. Kişisel bir genç odası tamda böyle bir ortamı ihtiva eder.

Her ne kadar odasına karışılmasından hoşlanmasalar de fikir vermeyi deneyebilirsiniz. Yatağını 140’a 200 cm olanı ile değiştirebilir, alt kısmına spor malzemelerini ve kullanmadığı eşyalarını depolayabileceği bazalı bir modelli tercih edebilirsiniz. Yeni nesil gençlerin elektroniğe düşkünlüğü sebebiyle, tüm bu malzemeleri koyabileceği ve diğer taraftan da çalışma masası olarak kullanabileceği uzun bir çalışma ünitesi almalısınız. Gelişme çağındaki her gencin, masa başında geçirdikleri saatleri hesaplarsak, kaliteli ve ergonomik bir sandalyeyi tercih etmeniz gerektiğini anlarsınız. Bu sandalye üzerinde saatler süren telefon konuşmaları yapılacak, bilgisayarda oyun oynanacak, ders çalışılacak. Konforlu ve sırt yapısına uygun bir sandalye seçerek, yanlış oturma yoluyla oluşabilecek, iskelet sistemi deformasyonunu engelleyebilirsiniz.

Genç odasın için diğer önemli eşya ise, kıyafet dolaplarıdır. Çok eşya, dağınık bir genç ve bir türlü düzene sokulamayan bir genç odası, ancak geniş, boydan boya bir dolapla toparlanabilir. Ayakkabılar, çantalar, kot pantolonlar, kızlar için makyaj malzemeleri, CDler derken bir yığın halini alan onca eşya, düzenli bir şekilde dolabın içine yerleştirilip, kapağı kapanınca, odanın düzeni sağlanmış olur.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.