Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar, Mobilya

Çok amaçlı dekoratif raflar

15 Kasım 2011 5.219 kez okundu Yorum yapılmamış

Hepimizin farklı hobileri, beğenileri bulunmakta ve hobi ve beğenilerimiz nedeniyle dışarıya çıktığımızda ellerimiz ufak tefek paketlerle dolu olarak evimize dönmekteyiz. Aynı zamanda arkadaşlarımız da bu hobi ve beğenilerimizin farkında olduğundan onlarda orada sırada yine paketlere gelmektedirler. Paketler açıldığında içinden çıkan kitaplar, biblolar, resim çerçeveleri gibi birçok objelere odalarda yerleştirecek bir yer arıyoruz.

Tüm bu sayılan ve sayılmayan objeleri yerleştirmek için bu objeler kadar güzel ve dekoratif olan raflar dikkatimizi çekiyor. Kolay monte olmaları, ebat seçeneklerinin çok oluşu, renk seçeneklerinin oluşu, malzeme seçeneklerinin oluşu ile çok kullanışlı olduklarını görüyoruz. Kimileri düz raf şeklinde olurken kimileri ayrı ayrı kutular olup bu kutuların bir rafa aralıklı olarak yerleştirilmesinden de oluşabiliyor ve çok değişik ve dekoratif görünüyorlar. Kimi raflar şamdan ve tütsülüğe ayrılırken kimi raflara da özel çiçekler tanzim edilebiliyor.
Özellikle çocuk odalarında bu raflara çok ihtiyaç duyulduğu kanısındayım. Çocukların sürekli oynadığı hassas, kırılabilen oyuncukları bu raflara sıralamak hem oyuncağı korur hem de odanın dekorasyonunu tamamlayabilir.

Bu raflar kitaplık amaçlı kullanıldığı gibi resim çerçevelerinin yerleştirilebileceği, bir fotoğraf köşesi oluşturulabileceği bir şekilde de düzenlenebiliyor. Dikey duran uzun alt çubuğun üzerine aralıklı olarak yerleştirilen kutuların içerisine cd veya biblolar yerleştirilebiliyor. İstenirse antrelere monte edilen raflara üzerine dekoratif bir kase konulup kapı girişinde bırakılacak anahtar, bozuk para, fişler, faturalar gibi ortalıkta dağınık görülebilecek şeyler konulabiliyor.

Son tasarım ürünü olan elastik raflar büyük beğeni topluyor. Esnek bir bandın duvara monte edilmiş bir kalın çubuğu takılmasıyla oluşuyor ve son derece şık ve kullanışlı duruyor.
Ahşap, plastik, cam olduğu gibi ferforje olarak da bulunabiliyor. İstediğiniz rafı almak sizin beğeninize kalıyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.