Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dağınıklık kurtarıcıları gömme dolaplar

2 Haziran 2012 4.294 kez okundu Yorum yapılmamış

Yıllar geçtikçe evlerimizin içinde biriktirdiğimiz eşyalar fazlalaşır artık nereye koyacağımızı ve nasıl depolayacağımızı şaşırır hale geliriz. Evliliğinizin ilk yıllarında sadece 2 kişi iken, 10 yıl sonra bir de bakarsınız toplam 4 kişi ya da 5 kişi oluvermişsiniz ve ilk zamanlar sadece çamaşır kurutmak için kullandığınız odalardan eşyalar taşar olmuş.

Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra, evler her zaman küçük gelmeye başlar. Aslında doğru ve düzgün depolama yöntemleriyle pek tabi, gayet disiplinli bir düzen içine girilebilir. Bu düzeni en iyi sağlayan düzeneklerden bir tanesi de gömme dolaplardır. Evlerin kiriş ve sütün boşluklarına dikkat edin, bu alanlara çok güzel dolaplar eklenebilir. Ayrıca evlerinizde ölü atıl bölgeleriniz varsa, kapalı balkon ve diğer açık balonlarınıza da gömme dolap yaptırabilirsiniz.

Gömme dolap için bir başka yer ise, yan yana 2 adet odayı birleştiren duvarın yıkılması ve bunun yerine, yan yana iki ayrı dolapla, hem duvar, hem dolap fikrinin oluşturulması ile mümkün olabilir. Dolaplar sırt sırta da konabilir ve ya yan yana derin iki adet dolap şeklinde tasarlanıp, her iki odadan farklı merkezlerden kapak sistemi oluşturulabilir.

Özellikle kiriş ve sütün aralarınıza boydan boya gömme dolap yaptırarak, evin birçok eşyasını depolayabilirsiniz. Çatı aralarındaki eğimleri kapatarak, yine çok kullanışlı gömme dolaplar yaptırılabilir. Gömme dolap yaptırmaya karar verdiyseniz eğer, kesinlikle ölçüsünü siz almayın, bırakın bu işin profesyoneli, anlaştığınız firmadan bir usta gelip ölçünüzü alsın. Milimetrik ölçü hataları bile, dolabın doğru düzgün yerleşmemesine sebebiyet verir.

Uzun bir koridorunuz varsa, kapı ile tavan arasına asma gömme dolap yaptırabilir ve sık kullanmadığınız, söz gelimi misafir, yatak, yastık nevresim takımlarını yerleştirebilirsiniz. Özellikle gömme dolaplarınıza depolama yaparken vakumlu kıyafet torbalarından ve ya vakumlu hurçlardan kullanırsanız, daha fazla yer açılacak ve daha fazla eşya koymanıza fayda sağlayacaklardır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.