Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Dar Banyolar İçin Akıllı Çözümler

9 Aralık 2012 2.893 kez okundu Yorum yapılmamış

 

Geniş Banyo Fikirleri

Dar olan banyolar için yer tasarrufu sağlamak adına uygulanabilinecek bazı yöntemler bulunmaktadır. Uygulanabilecek bu yöntemler kullanılan alanların daha ekonomik olarak kullanılmasını sağlamaya yöneliktirler. Var olan alanın ekonomik olarak kullanılması demek banyoda kullanılan mobilyaların çok işlevli olarak seçilmeleri anlamına gelmektedir. Ayrıca mobilyalar için doğru bir yerleşim planın uygulanması bu aşamada oldukça önemlidir.Uygulayabileceğiniz uygun yerleşim planı çözümleri yerden tasarruf sağlamanız mümkün olmaktadır.

Bu nedenle burada kolayca uygulayabileceğiniz bazı uygulanabilir örnek uygulamalar verilecek. Verilecek olan uygulamaları tam anlamıyla yerine getiremezseniz bile en azından uygulayabileceğiniz yöntemler için küçük ip uçları elde edebilirsiniz.

Banyodaki yerleşim planını en iyi şekilde uygulayabilmeniz için öncelikle banyoda hangi eşyaların gerekli hangilerinin gereksiz yere kullanılacağını tespit edeceğiniz bir banyo mobilyaları listesi olmalı.
Banyoda kullanılacak olan gömme dolaplar banyoda kullanılacak olan küçük eşyaların gözden uzak olmasını, ortalıkta olmamasını sağlayacaktır.
Köşeli yapıya sahip lavabo ve tuvalet ekipmanları alanın daha verimli kullanılmasını sağlayacak çözümlerdendir.
Aynalı dolaplar banyonun olduğundan büyük görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca bu dolabın mümkünse gömme olması etkisini daha da arttıracaktır.
Alanı küçük banyolarda verimli bir alan kullanımı için duvara monte edilebilen sistemlerin kullanılması önemlidir çünkü böylece sağda solda bulunacak olan şampuan, jel, traş malzemeleri vb. eşyaların düzenli bir şekilde bir ortamda bulunmalarını sağlayacaktır.
Banyonuz zaten dar üstüne bir de radyatör panelinizin işgal edeceği alan eklenirse daha fazla yer kaybı yaşanacaktır. Bu nedenle banyo radyatörünün dikey modellerini kullanmak, radyatör paneli askılık yada havlular için kurutmalık olarak kullanılabilir. Böylece yer tasarrufu sağlamış olursunuz.
Banyo duvarlarında kullanılacak olan döşemelerin sade renkli olması ve tek renkli olması da ortama daha ferah bir hava katacaktır.

Geniş Banyo

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.