Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dekorasyon trendleri

15 Eylül 2012 2.266 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyon stilleri ve trendleri moda kadar hızlı bir yenilenme sürecinden geçmiyor. Geçtiğimiz yılların izlerini bu gün bile evlerde görüyoruz. Hatta çok eski zaman stilleri bu yıllarda çok uygulanır oldular. Bu yıl dingin renklere doğal dokular ve transparan görünüm eşlik ediyor. Eski ve yeninin birleşiminden tasarlanan fantastik aksesuarlar evimize hoş estetik görümler katıyor.

Bu yıl da oturma gruplarında konfor hakim. Modern ve yalın çizgiler doğal tonlardaki kumaşlar ile hoş bir birliktelik oluşturuyor. Yaşam alanlarındaki sıcaklık etkisi veren ahşabın en doğal sunumu dresuarlar da, yemek masalarında sergilenmeye devam ediyor. Bu yıl hesaplı ve fonksiyonel tasarımlar evlerimizde daha yoğun kullanıldı. Çağdaş yaşamın vazgeçilmezi olan özgürlük teması dekorasyon ruhumuza da yansıyor. Güçlü ve parlak renkler, sıra dışı çizgiler özellikle küçük mutfak eşyalarımızda ön planda. Duvar kağıtların da grafik desenlerinin yarattığı canlılık ve aykırılık ruhumuzu odalarımıza taşıyor. Teknoloji hızla ilerlese de doğanın yansıması ekolojik yaşam trend olmaktan öte hayatımızın her alanında yer almaya devam ediyor. Desenlerde ve metaryallerde ham maddelerin ince işlenişini görüyoruz. Bu yılın dekorasyon trendlerini diğerlerinden ayıran en belirgin özellik küçük detayların renkliliği. Yalın koltuklarda kullanılan büyük yastıklar, çiçek desenli rengarenk kumaşlar ile kaplanıyor. Dekoratif tüm objelerde çiçek desenleri sıklıkla kullanılıyor. Dore ve laminenin parlak tonları da tabi ki  son sürat hayatımızdaki yerlerindeler.  Beklide her iki renk hayatımızda bu yıla damgasını vuracak.

Sade ve yalınlık teması bu yıl olduğu gibi 2013 yılında da çağdaş, hızlı yaşamın bir gerçeği gibi görünüyor. Mobilyalar ve aydınlatmalar hızla küçülüyor, aksesuarlar sadeleşiyor. Mutfaklarda ve banyolarda ihtiyacımız olmayan hiçbir malzemeye yer verilmiyor. Trend renkler, bej, beyaz ve kahvenin tonları. Özetle doğa ve natürellik evlerde yerini almaya devam ediyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.