Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dekorasyon trendlerinde yeni sezon değişimleri

17 Haziran 2012 1.818 kez okundu Yorum yapılmamış

Geçtiğimiz yıl içerisinde birçok yeni dekorasyon trendi ile karşılaşan insanlar, şimdiden önümüzdeki sezon moda olacak ürünler ile ilgili araştırmaya başladılar. Bu aşamada gelecek sezon trendleri ile ilgili araştırma yaparken evde bulunan tüm eşyaları çöpe atmayı ve mekanı baştan aşağı tamamen yenilemeyi değil, elinizde bulunan eşyaları yeni sezon trendleri ile nasıl uyumlu hale getirebileceğinizi düşünmeniz gerekir. Böylece çok daha pozitif, konforlu ve şüphesiz ekonomik bir çözüm geliştirmiş olursunuz.

Son dönemde trend haline gelen birçok konsepte kullanılan ahşap aksesuarlar ve dekorasyon araçları, farklı tarzlarda kullanılarak yeni sezona da adapte edilebilir. Ahşap doğal yapısı ve sadeliği ile klasik, minimal, country ve daha birçok farklı dekorasyon tarzına uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Ahşap çerçeveler, ahşap figürler ve ahşap eşyalar günümüzde son derece trend ve prestijli bir mekan oluşmasını sağladığı gibi, gelecek sezonda da kendine geniş bir yer bulacak. Bu nedenle şimdiden uzun süre boyunca moda olmayı sürdürecek birkaç parça ahşap ürün edinmekte yarar var.

Mekan tasarımında renk kontrastını sağlamak ya da farklı renkler ile ilgili odağı yaratmak için değişik ürünler tercih edilse de, her zaman yalın ve sade görünümlü dekorasyon araçlarına da ihtiyaç duyulur. Bu yalın dekorasyon araçları farklı objelerle de kullanılabildiğinden, küçük değişiklikler ile yeni sezon trendlerinin yakalanmasını sağlayacaktır. Bunun için mekan tasarlarken mobilyadan perdelere, halıdan duvar boyasına, aksesuarlardan masa ve sandalyelere tüm ürünlerin iddialı ve konsept olarak seçilmesi, takip eden sezonda eşyalarınızın tamamını gözden geçirmenize neden olabilir.

Dekorasyon için öncelikle sade, yalın ve her zaman klasik tarz ile uyum sağlayabilecek birkaç parça ürün düşünün ve daha sonrasında özgün tasarımları aramaya başlayın. Gelecek sezonda da trend olmayı sürdürecek olan mekanınız için birkaç küçük değişiklik yapmanız yeterli olacaktır. Salon dekorasyonunda tek bir köşenin rengini ve eşyalarını değiştirerek mekanın daha hareketli ve trend görünmesini sağlayabilir, böylece tüm eşyaları değiştirmenin zahmetinden ve maliyetinden kurtulabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.