Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dekorasyona başlamadan önce…

14 Temmuz 2012 1.186 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyon için, pek çok trend hakkında yazıp çizdik. Bir stil veya trend ortaya çıkıp, moda olduğunda, hemen hemen herkes o trendlere uygun alışveriş ve koşturma içine giriyor. O sene kimin evine gitseniz aynı eşyaları, koltukları ve aksesuarları görmeye başlıyoruz. Bir apartman dairesinde veya müstakil evlerde aynı yastıklar, örtüler, perdeler olmaya başlıyor. Aslında, evinizin dekorasyonu yaşam tarzınıza, kişiliğinize ve evin bulunduğu yere uygun yapılmalıdır. Dekorasyonda, öncelikle kimliğiniz oluşturulmalı, trendler ve stillerden esinlenilmelidir.

Evinizin ve yaşadığınız yerin konumu, dekorasyonda oldukça önemlidir. Yüksek bir plazanın 19. katında yaşıyorsanız, evde yapacağınız dekorasyonda Hint stili ya da Asya stili yapmanız, komik bir durum yaratmaktadır. Bunun yerine, tarzınıza uygun, kişiliğinizi yansıtan, belki manzaranızı ortaya çıkaracak stiller daha mantıklı olacaktır. Müstakil bir eviniz varsa, uygulayacağınız her stil evinize uyacak, fakat mümkün olduğunca bu tarzlardan esinlenmelidir ve böylelikle uygulanan stiller, daha şık bir etki yaratacaktır.  Hint stilini seviyor olabilirsiniz, bu size evin her köşesinde Hint modeli uygulamanızı gerektirmemektedir. Hint işi örtüler, yastıklar, paravanlar ve aksesuarlarla bu göz alıcı etkiyi gene verebilirsiniz.  Önemli olan, yaşamaktan zevk aldığınız, sizi yansıtan kararlar vermek ve uygulamaktır. Aksesuar seçimlerinden duvar renklerinize kadar beğenileriniz bile olsa, seçimlerde abartmamak şartı ile sizi yansıtan bir ev yapabilirsiniz. Dekorasyonda önemli olan, bu konularda internette araştırma yapmak, dekorasyon mağazalarını gezmek, dünya trendleri ile ilgili resimlere bakmak size ilham verecek ve beğenilerinizi kavramakta yardımcı olacaktır.

Hayal dünyanızın ve arzularınızın eşliğinde, yapacağınız dekorasyonla ilgili her uygulama sizi mutlu edecektir. Dekorasyonda amaç, sizi yansıtan ve kişiliğinizi gözler önüne seren uygulamalardır. Siz eğer, mor bir odada mutlu oluyorsanız yapın. Sadece, renkleri biraz yumuşatmak veya odayı küçültmemek için, dekorasyon stillerinden ve fikirlerinden faydalanın. Çünkü, küçük ayrıntılar ile harikulade sonuçlar yaratabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.