Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dekorasyona neden önem vermeliyiz?

31 Ağustos 2014 1.847 kez okundu Yorum yapılmamış

Hayatınızı daha yaşanılabilir kılmak istiyorsanız, dekorasyona önem vermeniz gerekir. Modern dünyanın insanı nasıl bir huzursuzluğa soktuğunu hepimiz biliyoruz. Her geçen gün biraz daha kalabalıklaşan şehirler ve zorlu çalışma saatleri, insanların strese girmesine ve yaşama isteklerinin veya mutluluklarının sönmesine neden olabiliyor. Her yaz, daha sakin bir yere gidip, yeşil manzarayı sessiz yerlere gitmemizin sebebi de rahatlamak ve üzerimizdeki stresi atmaktır.dekorasyon-ornekleri-2012-8

Ancak her zaman yeşilliklerin ve deniz mavisinin olduğu yerlere gitmek bildiğiniz gibi mümkün değil. O zaman yapmanız gereken yaşadığınız alanları daha sağlıklı ve ferah kılmak olmalı. Bunun için dekorasyona önem vermeniz ve yaşam alanınızı tarzınıza göre dekore etmeniz gerekir. Bu şekilde daha iyi bir eve, ofise sahip olacaksınız. İyi bir dekorasyon demek ise, insanları rahatlatan ve streslerini alan bir mekanın olması sağlar.

Daha ferah bir dekorasyon için sadeliğe önem verin?

Dekorasyonu farklı  kılmak ve ferah bir dekorasyona sahip olmak için sadeliği benimsemelisiniz. Bunun için doğru mobilyalar çok önemli. Organik ve MDF lam sistemli mobilya alarak, hem daha sade bir dekorasyona sahip olursunuz, hem de daha ferahlatıcı bir dekorasyon tarzına sahip olursunuz. Sade bir tarz olarak nam salmış olan feng shui tarzı dekorasyon, gerçekten evlerini rahatlatıcı bir terapi merkezi kılmak isteyenler için ideal bir dekorasyon tarzıdır. Ancak uzak doğuyu yansıta bu dekorasyon tarzını uyguladığınızda, misafirlerinize evinizin nasıl bir dekorasyon tarzında olduğunu ve nedenlerini açıklamanız gerekir. Kendi kültürümüzden çok uzak olan bu dekorasyon tarzı, başakları tarafından değişik bir imaj olarak nitelenebilir.

Ferah, sağlıklı, huzurlu bir ev için anti stres niteliğe sahip olan organik tasarımlı mobilyalara odaklanın. Dekorasyonu hayatınızdaki mekanları daha çekici ve rahatlatıcı kılmak için kullanın.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.