Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma

Dekorasyonda abajur etkisi

12 Ağustos 2012 3.388 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerimizin dekorasyonunda en önemli unsurlardan biri hiç şüphesiz aydınlatmadır. Uygulayacağınız aydınlatmalarla, evinize canlılık ve sıcaklık katabilir, çok daha şık ortamlar yaratabilirsiniz. Özellikle akşam olduktan sonra, bir anlamda evlerde hayatın devam ettiğini de simgeleyen aydınlatmalar oldukça önemlidir.

Huzurlu ve keyifli bir ortam oluşturmak için abajurla aydınlatmayı düşünebilirsiniz.  Abajurlar, ışığı bir alana toplamak, direkt olarak gözlerinize gelmesini engellemek için kullanılan kumaş, kağıt, renkli camlar ve metallerden yapılabilen bir lamba siperidir. Set üstü ve ayaklı olan modelleri mevcuttur. Evinizi büyük bir keyifle dekore ederken, önemli bir detay olan aydınlatmaya ayrı bir özen göstermelisiniz. Evlerinizin aydınlatmasında doğal ışıktan faydalanmak en doğru olan yöntemdir. Bunun yanı sıra, akşamları size huzur verecek aydınlatma detaylarını iyi hesaplamanız gereklidir. Bu detayları dekorasyonunuza başlamadan düşünmeniz yararlıdır. Evi sıcak ve huzurlu bir ortam haline getirmenin yollarından biri de iyi tasarlanmış aydınlatma uygulamalarıdır. Günümüzde tavandan sarkan avizelerin modası ve albenisi giderek azalıyor. Yerden ayaklı lambader dediğimiz aydınlatmalar veya belli alanlara yerleştirilen set üstü ya da ayaklı abajurlar çok daha fazla tercih edilmeye başladı. Yaşam alanlarınızda, yatak odası, oturma odası ya da salonlarınızda hem şık hem de sıcak ve gözleri yormayan bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, mutlaka abajur aydınlatmaları denemelisiniz. Evinizin dekorasyon tarzına göre tasarlanmış klasik veya modern tarzda pek çok model kullanabilirsiniz. Abajurların yanına kullanabileceğiniz yardımcı birçok aksesuarla yaşam alanlarınızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz.

Abajurlar, dekorasyon uygulamalarınızda estetik görünüşü, yumuşak ışık sağlaması ve bulunduğu ortama sıcaklık sağlaması ile beğenerek kullanacağınız bir üründür. İster küçük boy bir set ya da sehpa üzerine koyabileceğiniz modellerin yanında, ayaklı modelleri de kullanabilirsiniz. Abajurlar, aydınlatma uygulamalarınızda evinizin şıklığına katkı sağlayacak, basit ama önemli aksesuarlardır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.