Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekorasyonda aksesuar

23 Eylül 2012 2.839 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyonda aksesuarları genelde tamamlama hissini vermesi için kullanırız. Aksesuarlar sayesinde genelde sıcak ortamlar ve samimiyet yaratıldığı gibi ilginç ortamlarda oluşturulmaktadır. Kullandığınız her şey aksesuar olabilir, yastıklar, çerçeveler, abajurlar, objeler, tablolar, örtüler fakat önemli olan doğru bir yerleşim planı dahilinde hareket etmektir. Bu sayede ortamlarda aksesuar etkisi sağlanmaktadır.

Ne tip aksesuar seçimi yapılacağı ve nasıl yerleşeceği yaratmak istediğiniz atmosfere bağlı olarak değişmektedir. Genelde modern dekorasyon uygulanan evlerde sade aksesuar seçimlerine gidilmektedir. Ama dekorasyon tarzınız biraz klasikse, abartılı aksesuar seçimi yapabilirsiniz. Büyük bir odada aksesuar kullanacaksanız, büyük ve dikkat çekici aksesuar seçimi yapabilirsiniz ama oda dar ise küçük aksesuar kullanmakta fayda vardır. Aksesuar seçimine karar vermeden önce, odayı incelemekte fayda vardır. Oda içinde ne yapmak istediğinize karar vermek ve renkleri gözden geçirmekte fayda vardır. Renksiz kalan alanlarda renklendirme, ölü ve boş alanları doldurma, görsel bir kalite ve ağırlık oluşturmak için öncelikle aksesuar seçimi yapılmalıdır. Renkli ve canlı akseuarlar ile örneğin cam objeler, küçük askılı süsler odalarınıza asarak farklı bir renk tonu yaratılabilir. Bu sezonun çok modası olan kitaplar ile farklı bir dekor uygulaması yapılabilir. Orta sehpa üzerine dizilen farklı kitaplar veya şömine üstünde bir sıra kitap, hoş bir hava yaratabilir. Bazı raf ve dolaplarda bulunan aksesuarları daha görünür sergilemek istiyorsanız, rafların arkasını koyu renk boyamak çok iyi bir çözümdür. Böylece daha net olarak fark edileceklerdir. Kanepe ve koltukların üstüne yerleşen canlı renklerde yastıklar ile şirin ve hoş bir dekorasyon yaratılabilir. Duvarlara asacağınız tablolar ile etkili odak noktaları yaratacağımızı hepimiz biliyoruz. Eski siyah beyaz fotoğraflar hatta çocuklarınızın okulda yaptığı resimler çerçevelenip, duvarlarda yerini bulabilir. İlla aksesuarları satın almanız gerekmemektedir. Elinizde olan bazı objeler aksesuara dönüşebilir. Hatta, bahçelerden bulabileceğiniz dalları, zımparalayarak boyarsanız salonlarda hoş bir sonbahar etkisi bile yaratabilirsiniz.

Aksesuar yerleşiminde en önemli olan şey, belirli temalar oluşturmaktır. Şık ve kaliteli bir aksesuar grubunuz varsa, masa, sehpalar üzerine gruplarsanız daha dikkat çekici bir etki yaratırsınız. Aynı ebatlarda veya irili ufaklı tabloları kolajlayabilir veya ölçüleri uyanları yan yana asabilirsiniz. Önemli olan zevkinize ve tarzınıza uygun aksesuar seçimi yapıp, yerleştirmektir.


.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.