Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekorasyonda canlı çiçekler kadar yapay çiçeklere de yer açın!

1 Mayıs 2013 2.466 kez okundu Yorum yapılmamış

cicek 2Çiçekler muhteşem görüntüleri, mis kokuları ile hayatımıza renk katarlar. Yaşadığımız, çalıştığımız kısacası hayatımızı idame ettirdiğimiz ortamlarda çiçekler olsun isteriz. Bu nedenle dekorasyonda da çiçekler çokça yer veririz.

Canlı çiçekler kadar yapay çiçekler de tercihler arasındadır. Peki, canlı çiçek mi, yapay çiçek mi, dekorasyonumuzda hangilerine yer vermeliyiz?

Canlı çiçekler bakım gerektiren canlılardır. Bu bakımı onlara gösterebileceğimizden emin isek canlı çiçekleri tercih etmek mümkündür. Ancak, uyuduğumuz ortamda canlı çiçek olmamasına özen göstermek gerekir. Zira, gece  bitkiler bulundukları ortamın oksijeninin azalmasına neden olurlar, allerjik bir bünyeniz var ise uyumanızı zorlaştırırlar.cicek 3

Canlı çiçek ile kastedilen aslında saksı çiçekleri kadar kesme çiçeklerdir. Kesme çiçekler kısa ömürleri nedeni ile genelde dekoratif amaçla hayatımızda çokça yer almazlar, genelde bir kutlama vesilesi ile misafirler tarafından iletilirler. Ancak, muhteşem renkleri ve kokuları ile ortama anında bambaşka bir hava verirler. Düzenli canlı çiçek temin edebileceğiniz koşullarınız söz konusu ise dekorasyonda kesme çiçek de tercih edebilir, renkleri ve kokuları ile dekorasyonunuza eşsiz bir farklılık katabilirsiniz.

cicek 1Canlı çiçeğin temin edilmesi ve bakımı ile ilgili bu zahmetler nedeni ile aynı görselliği büyük bir başarı ile sunan yapma çiçekler de çokça yer verilen aksesuarlar arasındadır. Çiçekçilik sektöründeki baş döndürücü gelişmeler neticesinde gerçeğinden ayırt edilemeyen bu çiçekler ile salonlar, balkonlar renk cümbüşü yaşamaktadırlar. Yapma çiçeklerin de düzenli bir şekilde temizlenmesi, temizleme esnasında zarar görmemelerinin sağlanması önemlidir. Kalitelerinden emin olmak için marka ürünler ya da tanınan, bilinen tedarikçiler tercih edilmelidir. cicek  1Yüksek maliyetli seçenekleri de olan yapma çiçeklere ödediğiniz bütçenin boşa gitmemesi için dikkatli olmakta fayda vardır.

Doğaya özlem insanoğlunun dinmeyecek özlemlerinden biridir. Bu nedenle de dekorasyonda çiçekler olmazsa olmazlarımız olarak her dönem var olacaklardır diye düşünüyoruz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.