Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekorasyonda canlı çiçekler

13 Eylül 2012 6.806 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonu aksesuarlar ile tamamlanma hissi vermektedir. Ev dekorasyonunda, canlı çiçek kullanmak mekanlar da canlı ve cıvıl cıvıl etkisi ile yaşam enerjinizi yükseltmektedir. Yaşam alanlarınızda, mutlu ve huzurlu etkiler yaratmak çiçekler ile mümkündür.

5000 yıllık bir Çin öğretisi olan Feng Shui’ye göre, evlerimizde canlı çiçekler pozitif enerjinin yayılmasını kolaylaştırmaktadır. Fakat, asla kurutulmuş ve yapay çiçekler kullanılmamalıdır. Bu tarz çiçek kullanımı pozitif enerjiyi emdiği gibi, negatif enerjinin yayılmasına neden olmaktadır. Evinizde pek çok alanı canlı çiçekler ile dekore edebilirsiniz, fakat bu uygulamada dikkat edilecek nokta fazla abartıya kaçmamaktır. Çiçeklerin çok renkli ve farklı türleri olması nedeni ile gözünüzü yorabilirsiniz. Unutmayın, yorgun bir zihin yorgun bir vücut demektir. Evinizde kullanacağınız çiçeklerde yeşil yapraklı bitkiler, evin heyecanını arttırdığı gibi enerjinizi doğru yönde kullanmanızı sağlayacaktır. Duvar renklerinizle uyumlu tonlarda çiçekli bitkilerde kullanılabilir. Yatak odalarında, çiçek kullanımı pek önerilmemektedir. Çünkü, çiçekler gece karbondioksit salınımı yapmaktadırlar. Bu nedenle yatak odalarınızda çiçek kullanmamak en doğru hareketlerdendir. Bunun yerine, yatak odanızın küçük bir balkonu varsa, saksıda yetişen fidelerden ekebilirsiniz. Saksıya ekilen, limon, portakal ve nar gibi fideler hem size ağaçlı ve yeşil bir ortam kazandıracak, hem de yataktan kalktığınızda odanızda doğa etkisi yaratacaktır. Üstelik portakal ve limon çiçeğinin verdiği koku inanılmaz dinlendirici etki yaratmaktadır. Bu arada nar fidelerinde olan çiçeklerinin renklerinin canlılığını unutmamak gereklidir. Son yıllarda, fide halinde satılan bu meyve ağaçları pek çok balkonu ağaçlıklı alanlara çevirmektedir. Mutfağınız eğer iyi ışık alıyorsa, cam kenarlarına ve önlerine minik saksılar ile çiçekler koyabilirsiniz. Hatta mutfağınızda bir balkonunuz varsa begonvil gibi kış aylarına dayanıklı sarmaşık bitkiler kullanılabilir. Salonlar için en ideal olan bitkilerse, yeşil yapraklı bitkilerdir. Salonunuzda bir köşe yaratabilir ve yeşil yapraklı bitkiler ile bir kolaj oluşturabilirsiniz.

Çiçekler sayesinde huzur ve mutluluğu yakalayabilirsiniz. Balkonlardan birini kapatarak bir kış bahçesi oluşturabilirsiniz. Üstelik bu gün özellikle metropoller de sıklıkla gördüğümüz bu uygulamalar, hayatın kaçış kapıları olmaktadır.

 

 

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.