Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekorasyonda evcil hayvan aksesuarları

5 Haziran 2012 2.076 kez okundu Yorum yapılmamış

İnsanın en yakın dostları olan evcil hayvanlar bizimle birlikte kent yaşamına adapte olmak zorunda kalıyor ve böylece evlerin bu sevimli canlılar düşünülerek dekore edilmesi gereğini ortaya çıkartıyor. Evcil hayvan aksesuarları ilk bakışta gereksiz yer kaplayan ve mekan tasarımını olumsuz yönde etkileyen dekorasyon öğeleri olarak görünse de, tıpkı insanlar gibi evcil hayvanların da hisleri olduğu ve onların da keyifli zaman geçirebileceği “yaşam alanlarına” ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır. Köpeğinizin rahat bir şekilde yatabileceği bir alanının olması çok daha mutlu olmasını sağlayacağı gibi, sizin de yatağınızda yüzlerce tüy ile yatmamanızı sağlayacaktır.

Bahçesi olan evler için adeta vazgeçilmez olan evcil hayvan kulübeleri, gerek köpekler gerekse de kediler için sahiplenilen ve kendilerini güvende hissettikleri bir alan anlamına gelir. Evcil hayvanların da en az insanlar kadar güneşi, çimleri ve rüzgarı hissetmeye hakkı olduğunu unutmayın ve onların da kendi doğalarına uygun bir şekilde vakit geçirebileceği mekanlar oluşturun. Günün farklı saatlerinde birden bire yatıp uyumaya başlayan köpeğinizin kendine ait bir uyku alanı olması hem sizin hem de kendisi için çok daha iyi olacaktır.

Kedi tutkunlarının da evlerinde birkaç küçük aksesuar bulundurması kedinin enerjisini özgürce harcayabileceği ve daha sağlıklı bir şekilde yaşayabileceği bir mekanda yaşamasını sağlar. Kedilerin çok sık kırılan veya çatlayan tırnakları, onları bu tırnakları düzeltmek için etraftaki nesneleri tırmalamaya sevk eder. Basit bir ahşap üzerine sıkı bir şekilde dolayacağınız kalın bir urgan ile dahi çok yararlı bir tırnak tahtası yapabilir ve böylece evinizin mobilyalarını parçalanmaktan kurtarabilirsiniz. Kediler gün içerisinde etraftaki nesneleri parçalamak için değil, tırnaklarını kaşımak veya kırılan tırnaklarını düzeltmek için tırmalar.

Ayrıca evinizde yalnızca evcil hayvanların değil kendi kullandığınız bir takım eşyaları da değiştirmeniz gerekebilir. Köpekler kadar kedilerin de özellikle mevsim değişimlerinde tüy değiştirmesi, evinizde sizinle birlikte küçük tüy yumaklarının da yaşamasına neden olabileceğinden uykun bir emiş gücüne sahip süpürge almayı ihmal etmeyin. Kedi ve köpek tüylerini ortamdan tamamen temizleyebilen uygun bir süpürge ile tüy derdinden “bir sonraki haftaya kadar” kurtulabilirsiniz. Küçük oyuncaklarla kedinizin enerjisini rahatça harcayabileceği hareket özgürlüğüne sahip olmasını, köpeğinize dilediği gibi ısırabileceği bir nesne vererek mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.