Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dekorasyonda Eve Şans Getiren Bitkiler

5 Temmuz 2012 7.595 kez okundu 1 yorum var

Feng shui’ye göre, evlerde iyi enerji akışını sağlarsak bereket ve bolluğu da sağlarız. Feng Shui’nin felsefesinde, çiçekler çok önemli bir yer tutar. Bazı çiçekler, enerji akımını kuvvetlendirir ve farklı etkiler getirir.

Karanfiller, romantizmi harekete geçiriyorlar. Beyaz karanfiller, sakinliği ve huzuru evinize taşımaktadırlar. Yatak odanıza yerleştirdiğiniz beyaz karanfiller, size huzurlu bir dinlenme alanı verecektir.

Mimozalar, evin chi dediğimiz enerjisini yükseltir. Bu enerji sayesinde, evinizde istikrarlı bir başarı olur ve dengeyi sağlarsınız.

Gül, Şakayık ve Amarilisler, iyi talih, sürprizler, şansı, sadakati ve şefkati arttırır.

Lilyumlar, evlerde bereketin simgesidir. Bol para ve sükunet sağlarlar.

Krizantem, evlere neşe ve mutluluk getirirler. Aynı zamanda gevşeme, stresten arınma ve inziva ile ilgili destekler yaratırlar.

Günebakanlar, ateş enerjisini harekete geçirirler. Evinizde sürekli, dinamik ve hızlı olursunuz. Tembelliği alır.

Orkideler, uyum ve barışı destekleyen çiçeklerdir. Kavga ve tartışma olan evlerde, buna son vererek olumlu bir enerji yayarlar.

İris, sürekli canlı, neşeli ve tutkulu bir enerji yayarlar.

Yeşil olan bitkiler, barış ve uyumu evlere yansıtır, sizi sakinleştirerek rahatlatır. Evinizin odalarında yeşil bitkiler bulundurmak odalarda ve insanlarda, tazelik ve canlılık oluşturur. Yeşil, büyümenin, gelişmenin ve sağlığın rengidir. Evinizin doğusuna, güneyine ve güney doğu kısımlarına yeşil bitki koymak, şansınızı inanılmaz arttırır.

Yuvarlak yapraklı bitkiler, iyi şansı çekerler ve bu yönde enerji alanı oluştururlar.

Yasemin, dostluğu getiren bir bitkidir. Arkadaşlarınıza ev hediyesi olarak alabilirsiniz.

Afrika menekşesi, kötü enerjilerden korunmayı sağlar.

Kaktüs, ev girişlerine yerleştirilirse, hırsızlıktan ve kazalardan korumaktadır.

Fıstık Çamı, açlığı ve darlığı yok eden bir bitkidir. Bahçe girişlerine ekilmelidir.

Bitkileri, evinizde yerleştirme şeklinizde önemlidir. Kaktüs gibi bitkileri ev girişlerine, pencere kenarlarına, krizantem, orkide, karanfil ve gülleri yatak odanıza ya da oturma odanıza, lilyumlar ve günebakanları salona yerleştirebilirsiniz. Bir adet pusula alıp, odaların güney, güney doğu noktalarını tespit edip o bölgelere koyarsanız, enerjiyi harekete geçirirsiniz.

 

Okur Yorumları »

  • deniz erbaydar dedi ki:

    inanıyorum çiçeklerin enerjisine bütün çiçekleri seviyorum fakat papatya benim için çok başka mevsiminde hep evimde bulundururum

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.