Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dekorasyonda kırmızının cazibesi

28 Temmuz 2013 1.414 kez okundu Yorum yapılmamış

Kırmızı iddialı rekirmizi 1nklerden biridir. Kullanıldığı her alanda, cazibenin, iddialı olmanın, tutkunun ve albeninin rengi olarak öne çıkmıştır.

Dekorasyonda da kırmızının bu ayrıcalıklı halinden yararlanmak söz konusu olabilmektedir. Ancak, kırmızı rengi dekorasyonda kullanırken bazı ince noktalar gözardı edilmemelidir:

  • Kırmızı, göz alıcı ve baskın bir renk olduğundan tek renk olarak uygulanmamalıdır. Mutfak, banyo gibi fayansın ve dolayıskirmizi 2ı ile parlaklığın söz konusu olduğu alanlarda kırmızı kullanılan alanların sınırlı bırakılması, gözü yoran bir ortamın oluşmasını engelleyecektir. Bu tarz kullanımlarda, dekorasyonun geri kalan kısmında mat ve soğuk renkler tercih edilmeli, dekorasyona denge getirilmelidir.
  • Kırmızının en şık kullanım şekli açık renk ile oluşturulmuş baz dekorasyon üzerine kırmızı ile son vuruşların yapılması şeklindedir. Zira, dekorasyonda açık ve soluk renklerin tek başlarına kullanılması önerilmemektedir. Bu şekilde bir uygulama tekirmizi 3rcih edildiğinde mutlak surette canlı renkler ile ortama renk katılması önemlidir. Kırmızı bu anlamda kullanılabilecek ilk renklerden biridir ve en güzelidir.
  • Duvar rengi olarak kırmızı rengin kullanılması arzu ediliyor ise, kırmızının özellikle geniş yüzeylerde uygulandığında boğan ve kapayan bir renk olacağı unutulamamalıdır. Duvarın komple kırmızı ile boyanması yerine, boya ya da kağıt ile bir kısmının kırmızı ile kaplanması tercih edilmelidir. Diğer kısımlarda açık renk ya da geniş alanlarda kontrast renk kullanılması ortama oldukça hoş ve iddialı bir görünüm kazandıracaktır.
  • Kırmızı rengin koltuk, halı, vb. tekstil içerikli kaplamalarda kullanılması isteniyor ise bu renkte solmaların mümkün olabildiği kirmizi 4unutulmamalıdır. Aşırı kullanılacak olan bir koltuğun kırmızı renkte bir kumaş ile kaplanması halinde kumaşın çok kullanılan kısımlarında solmalar oluşacaktır. Bu nedenle tercihin kumaştan ziyade deri olması daha uygun olacaktır. Halılarda ise fazla güneş alan alanlara kırmızı halı serilmemesi yönünde tercih belirlenmesi daha doğrudur.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.