Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dekorasyonda ne moda?

18 Ekim 2012 2.484 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda moda çok önemlidir desek de eski trendler çok daha fazla egemenler. Son yıllarda doğaya olan hasret ve dönüşümlü ürünlerin tercih edilmesi moda akımlarına da yansımıştır. Daha dokulu ve hatta kusurları olan ürünler hızla evlerimize girmeye devam ederken, bazı ürünler ile de vedalaşıyoruz.

Bir dönemin en klas evlerinin tercihi olan boydan boya halı uygulamaları artık tarihe gömülüyor. Temizlenme kolaylığı olmaması, toz barındırması ile alerjik hastalıkları tetiklemesi bir yana küçük ve şık kilimlerin ve halıların yarattığı etki daha şık bir hava vermektedir. Bu nedenle daha çok el dokuması halı ve kilimler evlerde yerlerini alıyor. Gösterişten uzak ve daha sade tasarımlar ve doğaya uyum çok modadır. Evinizdeki tüm gösterişten uzaklaşın ve daha sade tasarımlara yoğunlaşın. Daha canlı renkler ve çeşitli aksesuarlar ile şekillenmiş bir form yaratan tasarımlar bu sene dekorasyonda çok tercih ediliyor. Evlerde kapı kullanımı yerini boşluklara ve kayar panellere bırakıyor. Daha modern evlerde tercih edilen bu uygulamalar ile kapılar yerine, bambu çubuklar, aydınlatma özelliği olan paravanlar, üzeri duvar stickerları ile kaplı kayar paneller çok tercihtedir. Özellikle, cam uygulamalar da hızla evlere geri geliyor. Ev dekorasyonunda mermer geri dönüyor. Mermerin verdiği parlaklık, temizlik ve kaliteli kullanım banyolardan salonlara kadar evin her yerine geliyor.

Eşyaların kullanım alanları dışında kullanılması ise farklı tarzları beraberinde getiriyor. Hasır sepetlerin puf olarak kullanıldığı, bavulların sehpa olduğu yeni tarzlar etkisine giriyoruz. Tabikii, eski çizgileri, yeni tarzlar ile kombinlemek, ev içinde farklı alanlar yaratmak her zamanki gibi uygulanmaktadır. İstediğiniz her noktada eski ile yeniyi bir arada kullanabilirsiniz fakat geçen yıllardan tek bir fark ile, o da canlı renk hakimiyeti içindedir.

 

 

 

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.