Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekorasyonda puantiye konsepti

18 Haziran 2012 2.540 kez okundu Yorum yapılmamış

Genellikle modacıların aşina olduğu ve kıyafetlerle özdeşleştirilmiş bir desen olan puantiye, yeni sezonda dekorasyon sektöründe de yaygın olarak kullanılıyor. Modern tasarımlarda kendine günden güne daha da geniş bir yer bulan puantiye deseni, porselenlerden duvarlara akla gelebilecek her yerde farklı dokunuşlarla şık mekanlar oluşmasını sağlıyor. Mekan tasarımında dekorasyonun genel bütünlüğüne de tam uyum gösteren ve her zaman hem klasik hem de modern tarzla kullanılabilen puantiye deseni, gözü yormayan son derece etkili bir ifade oluşmasına yardımcı oluyor. Koltukların da tamamen farklı bir kimlik kazanmasını sağlayan puantiyeli kaplamalar, mekanların daha da kişisel görnümesini sağlıyor.

Sezonun trendi olan küçük ahşap sehpaların üzerine örtülen puantiyeli ve ince kumaşlı örtüler dahi mekandaki tüm atmosferin değişmesini sağlayabilir. Modern tasarımlarda yeni sezon tarzı olarak kullanılan puantiye konseptinin ayrıca her zaman nostaljik bir etkisi olduğu da unutulmamalıdır. Mekanlarında çok fazla modern ve minimalist dekorasyon öğesi kullananlar puantiye desenli tek bir aksesuarla bu havanın dağılmasını ve mekanın çok daha sıcak bir ortama dönüşmesini sağlayabilir. Tüm bunların ötesinde kesinlikle “eğlence” denince de akla gelen ilk desenlerden biri olan puantiye, sınırsız bir kullanım alanına sahip…

Renkli tasarımlarla pozitif enerjinin yüksek seviyede olduğu konseptler oluşturmak isteyenlerin de yardımına koşan puantiye deseni, tek bir duvarın puantiyeli duvar kağıdı ile kaplanmasıyla dahi eğlenceli bir etki yaratılmasını sağlayabilir. Mekanın genel konsept dışına çıkması için tüm duvarların kaplanmasındansa tek bir duvarın puantiyeli duvar kağıdı ile kaplanması çok daha etkili bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır. Ayrıca pastel tonların hakim olduğu puantiyeli yatak örtüleri ile yatak odanızın çok daha romantik bir havaya bürünebileceğini de unutmayın.

Yemek takımlarına özen gösteren ve klasik beyaz porselen tarzının dışına çıkmak isteyenler puantiyeli yemek takımlarını seçebilir ve böylece kalabalık yemek sofralarında çok daha farklı, sıcak ve şık bir ortam oluşmasını sağlayabilir. Mutfak aksesuarlarında da vazgeçilmezler arasında yer alan puantiye desenli eşyalar, günün büyük bölümünü mutfakta geçiren ev kadınlarına da hitap etmekte. Mutfakta daha sıcak bir atmosfer yaratılması için birkaç parça puantiyeli mutfak eşyası yeterli olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.