Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dekorasyonda son trend, Vintage etkisi

10 Haziran 2012 2.136 kez okundu Yorum yapılmamış

Eski döneme ait olan yaşam tarzı, daima bizde nostalji etkisi yaratmıştır. Nostalji dolu mekanlar ilgimizi çekmiş ve bizi eski yaşanmışlıklara götürmüştür. Hangimiz anneannemizin evindeki üzeri rengarenk yastıklarla dolu sedirde uzanmamışızdır ki?

2012 yılı, dekorasyonda Vintage etkisini geri getiriyor. Eski mobilyalar, objeler ve modern mobilyaları bir arada kullanarak yapılan bu dekorasyon, ortamları şık ve bir o kadar da sıcak yapmaktadır. Annelerimizin, anneannelerimizin ve babaannelerimizin evlerinde kullanmış oldukları sedirler, yastıklar, avizeler, objeler, örtüler ve hatta mobilyalar evlerde modern mobilyalarla birleşiyor. Fakat bu dekorasyon uygulamasını yaparken fazla abartmamak gereklidir, ortaya çok karışık bir salon, yatak odası çıkarabilirsiniz bu da sizi görsel anlamda yorabilir. Eski kristal taşlı avizeleri alıp, prinç olan gövdesini beyaz boyatabilir, salona asabilirsiniz veya anneanneden kalma bir lambayı salonunuzdaki köşe takımınızın yanına koyabilirsiniz. Bu sene pek çok evde, eskinin kuzine ve seramik kaplı şaheserleri olan sobalarına rastlamak mümkün. Eskicilerin olduğu mekanlar, bit pazarları ve ikinci el eşya satan mağazalarda bu tip ürünleri bulabilirsiniz. Eski bir gümüşlük, sandalye ve koltuklar ufak tamiratlarla, çok modern olan bir salonda rahatlıkla yerini bulabilir. Dekorasyonda Vintage etkisi, 2012 yılının en iyi trendi olarak kabul edilmektedir. Bazı mobilya firmaları, ürettikleri koltuk, büfe ve yatak odalarında bu etkiyi yansıtan tasarımlar oluşturmuşlardır. Koltuklardaki pach work uygulamaları ve çok renklilik, yatak örtülerinde dantelin yarattığı esinti, eski İngiliz çay takımlarının zarafeti, içi renkli kumaşlarla kaplanmış sevimli hasır sepetler, çok desenli ve renkli duvar kağıtları,  eski mutfaklarda olan ağaçtan yapılmış terekli dolaplar, bu sene beyaz patine boyanmış  olarak karşımıza çıkmakta, yatak odalarında yine patine boyalı eskitilmiş tarzda mobilyalar ve anneannelerimizin çeyiz sandıklarını görmekteyiz.

 Evinizin dekorasyonuna ufak dokunuşlarla vintage etkisini verebilirsiniz. Bu dekorasyon tarzında önemli olan, abartmadan ve minimal sınırlarda gitmektir. Yeni dekorasyon trendlerine göre döşenmiş olan evinize kattığınız eski mobilyalar, hem yeniyi hem de eskiyi harmanlayarak bizleri göz alıcı etkisi ile büyülemektedir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.