Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekorasyonda tablolar

12 Eylül 2012 8.306 kez okundu Yorum yapılmamış

Bazen küçük detaylar ve uygulamalar bir evde her şeyi değiştirebilir. Elimizde bulunan aksesuarlar ile büyük farklar nasıl yaratabiliriz sorusunu hep kendimize sorarız. Bu konularda, bazı küçük sırlar kullanılmaktadır.

Evlerde fark yaratan aksesuarların başında tablolar gelmektedir. Duvar renkleriniz ile bütünleşmesi gereken tablolar aynı zamanda tamamlayıcıdır, bu unutulmamalıdır. Bir oda veya mekanın dekoru duvara asılan tablolar ve aksesuarlar ile tamamlanır. Bu tip, aksesuarlar ve tablolar bizi anlatır ve imzamızı taşır. Fakat tablo ve aksesuar yerleşiminde dikkat edilecek bazı püf noktaları vardır. Öncelikle tablo seçimi yaparken, evinizin dekorasyonunu göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Çok klasik bir evde seçilen tablolarda klasik figürler kullanılabilir. Çevrelerde eskitilmiş ahşap veya oymalar olabilir. Modern evlerde iki cam arası kullanılan çerçeveler ve spot aydınlatmalar kullanılabilir. Günümüzün modası olan pop-art tablolar zevkle duvarlarda yerini bulabilir. Aralarında desen ve model olarak hiçbir ilişki olmayan tablolar bir arada farklı boyutlarda kullanılabilir. duvara asılacak olan tablolar, göz seviyesinde olmalıdır bu odaya ferahlık verecektir ve gözü yormayacaktır. Geniş odalarda enine geniş, küçük odalarda yüksek ve dar tablolar kullanmak odanın metrekaresini büyütecek ve alanı genişletecektir. İlla duvarda, koltukların üstüne tablo asmanız gereklidir diye bir kural yoktur. İstediğiniz her yere tablo asabilirsiniz. Örn. Kapıların üstüne veya kolonlara asılan tablolar yaratıcı bir etki yaratarak atmosferi değiştirebilir. Çalışma masası üstüne yerleşen eğlenceli ve farklı tonlardaki çerçeveler hareket, canlılık getirebilir. Uzun ve dar bir holünüz varsa, bir duvardan başlayarak sonuna kadar ilerleyen küçük farklı formlarda tablolar holü, hareketlendirecek ve hoş bir atmosfer yaratacaktır.

Evinizde dekorasyonun temeli olan tamamlanma hissini veren tablolar, seçimlerinde dikkatli davranmamız gereken noktalardır. Modern döşenmiş evlerden, klasik evlere kadar farklı formlarda üretilen reprodüksiyon, yağlı boya veya pop-art tablo seçimlerinde çeşit çoktur. Bu nedenle tarzınıza uyan ve sizi yansıtan model ve çerçeve seçimleri yapılmalıdır.

 

 

 

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.