Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dekorasyonda yöresel ürünler

29 Ocak 2012 3.471 kez okundu Yorum yapılmamış

Yöresel ürünlerin satışının yapıldığı küçük şirin dükkanların kendine özgü konseptleri bulunuyor. Bu konsept ile ürünler ön plana çıkıyor, dikkat çekiyor, vurgulanıyor. Kısacası albeni yaratıyor. Yöresel ürünün küçük dükkanlarda satışının olabilmesi için öncelikle sunumunun çok şık ve etkileyici olması gerekiyor.

Yöresel ürünün zeytin olduğu bir şehirde bulunan küçük şirin bir dükkanın vitrininin bir köşesine zeytin ağacının dört mevsim çekilen fotoğrafları yer alıyor. Kapı kirişinde ise büyükçe bir toprak saksıda bir zeytin fidesi bulunuyor. İçeriye girildiğinde ise sayısız siyah ve yeşil zeytin temalı nesneler, paketler, şişeler, örtüler, danteller, cam nesneler, baskılar bulunuyor. Sunulan ürünler o kadar güzel ve düzenli yerleştirilmiş ki adeta bir fotoğraf sergisi gibi duruyor karşınızda.

 Küçük dükkanın içerisi bembeyaz boyalı. Raflar, tavan, yerler kar gibi. Her raf farklı bir ürünü sunuyor ve 3 duvar tavandan yere kadar fazla geniş olmayan raflarla kaplanmış. Bir rafta ev yapımı zeytinyağlı sabun var. Öbür rafta zeytin yağlı duş jeli, zeytinyağlı şampuan. Diğer rafta zeytinden yapılmış vücut kremi, el kremi,  zeytin kolonyası bulunuyor. Bir duvarın tüm rafları kişisel bakım ürünlerini sunuyor.

İkinci duvardaki rafların yarısında kahvaltılık zeytin çeşitleri kavanozlarda sunuluyor. Kavanozların kapaklarına özel kumaş kapak örtüleri geçirilmiş. Rafların diğer yarısında ise zeytinyağı ile dolu olan yağ şişeleri bulunuyor. Yağ şişeleri özel olarak tasarlanmış.

Üçüncü duvardaki raflar ise zeytin temalı ev tekstil ürünlerine ayrılmış. Zeytin dalı işlenmiş mutfak masa örtüleri, peçeteler, zeytin desenli baskı servis altlıkları, çay altlıkları, zeytin çiçeği deseni işlenmiş dekoratif ev örtüleri bulunuyor. En alt rafta ise yine zeytin temalı seramik kahvaltı tabakları, zeytin tabakları bulunuyor.

Dördüncü duvarda caddeye bakan pencere bulunuyor. Pencerenin önünde masa, masanın üzerinde yazar kasa ve minik sepetler içinde zeytin temalı anahtarlık, çakmak, magnet gibi hediyelik eşyalar bulunuyor.  

Bu küçük ve şirin dükkan, yöresel ürünlerin üretilmesi kadar sunulmasının da ne kadar önemli olduğuna küçük bir örnek oluyor.

                                                                                                                                                                 Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.