Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dekorasyonun hayatımız için anlamı

15 Ekim 2013 1.751 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyonun anlamına dair biraz sohbet edelim. Sadece evimizi baştan sona değiştirmek değildir dekorasyon. Eldekinin kıymetini de dekorasyonbilip, mükemmel bir şekilde onu sunabilmektir evlerimizde. Bunun için dikkat edilecek olan husus, renklerin ahenkli bir şekilde kullanımına dikkat edebilmek. Odalar arasında ki renk geçişlerine bile dikkat gösterebiliyorsanız, mükemmel bir dekorasyon sağlamış olursunuz. Bir de dekorasyonda mükemmeli denemek için yapmanız gerekenler size farklı gelebilecek olan her şeyi denemektir. Mesela banyolarınızda klasikleşen ışıkları değil de, daha farklı bir görsellik kazandıracak bir renklendirmeye, ışıklandırmaya gidebilirsiniz.

Bunun yanında oturma odalarının bir kısmını sıra gecelerinde ki mekanlara benzeterek daha farklı dünyaları bir mekanda yaşayabilirsiniz. Yemek odalarınızı restoranlarda ki lüks bir merkez haline getirebilirsiniz. Güzel doğa fotoğraflarını duvarlarınızda kullanarak, evinizi şık bir hale getirmenin ince yolunu keşfetmiş olursunuz. Yatak odalarınızda daha hafif ışıklandırma yaparak, daha romantik bir ortama sevdiğinizle kavuşmuş olursunuz. Kırmızı renklerde bir ışıklandırma yatak odalarında en çok tercih edilendir.

Genç odalarının zeminlerinde hayvan motiflerine sahip halılar kullanarak, çocuklarınız için daha eğlenceli bir mekan yaratabilirsiniz. Bunun gibi dekorasyonda değişik fikirleri uygulayarak ruhunuzu andıracak olan bir mekan oluşturabilirsiniz. Ancak burada dekorasyona ait önemli olan bir hususu açıklamak isterim. Her ne olursa olsun mobilyalar daha iyi bir görünüm elde etmek için ilk dikkat edilecek konudur.

Bu sebeple mobilyaların kaliteli olmasına dikkat etmek gerekir. Kaliteli ahşaptan üretilen ve sağlık standartlarına uygun mobilyaları seçmek sizin için en tercih olacaktır. Bu tür mobilyalar hem lükstür hem de kullanıma en uygun olan standartlara sahiptir. Anti stres, anti bakteriyel özellikleri sayesinde pek çok açıdan dekorasyonda işlevselliği sağlayabilirler. MDF lam sistemli veya tamamen ahşap modeller, ahşap kaplama modelinde yüzlerce tarzla, değişik dekoratif ahenk sağlamak hiç de zor değildir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.