Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Dekorasyonun psikolojik tarafı

30 Kasım 2013 2.208 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerinizde değişikliğe giderek hayatınıza renk katmayı deneyin. Bazen hayatın çok monoton olduğu anlar olur. Bu anları her yerde yaşarsınız. İş yerinizde, dışarıda, arkadaş çevrenizde. Bundan kurtulmanın yolu evinizde saklı. Dekorasyonda farklı bir tercih yaparak veya eşyalarınızın yerini değiştirerek, daha farklı ortama kavuşmanız, monoton olan hayatınızı biraz değiştirecek.

Eskitme-mobilya-stili-örneği-ile-klasik-yemek-odası-çeşitiDekorasyonda farklı bir imaj yakalamak isteyenlerin klasik koltuk tarzlarını evlerinin bir köşesine koyarak sağlayabileceklerini söylemek isterim. Veya evinizde odanızın birini tamamen eskitme mobilyaların hakim olduğu bir şekle kavuşturun. Canınız sıkıldığı zaman kaçabileceğiniz bir yerin evin içerisinde olması sizlere rahatlatacak bir uygulama olur. Şehir hayatının yorucu ve stresli çalışma saatleri malum. İnsan evinde de aynı stres ve gürültüye maruz kalmak istemez. Bu yüzden biran önce evimize kaçmak isteriz. Ancak evlerde de bizleri yaşadığımız sorunlara muttali kılacak bir hava varsa, bu sefer hayata iyice küseriz. Bu nedenle evin bir odasını en azında farklı bir dekoratif ahenge dönüştürmeniz, iç sıkıntılarınızı atacağınız bir mekana sahip olmanızı sağlayacak.

Dilerseniz bu mekandaki mobilyaları, anti stres ve anti bakteriyel niteliğe sahip olanlardan tercih ederek alırsanız, renk olarak da, beyaz veya yeşil, kahverengi tonları tercih ederseniz, psikolojik açıdan daha iyi olabilirsiniz. Dekorasyonun insan psikolojisine iyi gelecek şekilde ayarlanması çok önemli. Evlerinizin her yerini beyaza veya kahverengi tonlara, sade dekorasyon tasarımına bürünmesini istemiyorsanız, yapacağınız en azından bir odanızı psikolojik açıdan sizlere yarayacak şekilde tasarlamanız.

Bunun hayatınızın günlük akışı içerisinde yaşadığınız strese iyi geleceğini garanti edebilirim. Yapmanız gereken evinizin odasını eskitme tarzı mobilyalarla döşemek. Aynı zamanda duvarda çiçek desenli duvar kağıtları kullanmak veya vazolarda çiçek bulundurmak. Hayatınızı daha yaşanabilir kılmak için gerçekleştirmeniz gereken dekorasyonun psikolojik tarafını atlamayın.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.