Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekoratif aynalar

30 Eylül 2011 4.719 kez okundu Yorum yapılmamış

Eskiden lüks evlerde dahi nadir bulunan, çoğunlukla da elit kesimin sahip olduğu ve bu sebeple de bir zenginlik göstergesi olarak kabul edilen aynalar; kuşkusuz ki bugün hepimizin evlerinde banyomuzdan yatak odamıza kadar yer verdiğimiz ve kimi zaman dekoratif kimi zaman ise günlük kullanım amaçlı reğabet gören bir ürün haline indirgenmiş durumda. Evimizin banyo, hol gibi bölümlerinde kullanılan; basit kullanım amacından ve çoğunlukla klasik görünümünden öteye gidemeyen aynalar son yıllarda evlerin dekorasyonunda ve ev sahiplerinin zevk çizgisini belirlemede başrol oynuyor.

Başrolün hakkını vermek içinse aynaların çeşitliliği günden güne artıyor ve haliyle kullanım yelpazesi de genişliyor. Çerçeveli, çerçevesiz, Feng Shui esintileri taşıyan aynalar, Osmanlı döneminin gözdesi Venedik aynaları… Gördüğünüz gibi uzamaya gayet müsait bir liste ile karşı karşıya geliyoruz. Listenin çoğunluğunu oluşturmasına ve aynı zamanda pek çok kişi tarafından tercih edilmesine rağmen yine de evinizin altın, bakır, gümüş varak ya da zarflı aynaları kaldırabileceğini düşünmüyor ve yaşam alanınızda daha modern bir hava yaratmak istiyorsanız çağdaş ve şık tasarıma sahip minimalist çizgiler taşıyan çerçevesiz aynalar tam da size göre! Bu aynalar ve birkaç ipucu ile tek renk, küçük ve monotonluğun hakimiyetindeki odanızı baştan yaratmanız mümkün. Nasıl mı? İşte dikkat etmeniz gereken püf noktalar:

  • Duvardan mobilyalarınıza kadar tek rengin hakim olduğu odalarınızda duvar rengi ile uyum sağlayabileceğiniz tonlarda yahut göz yormayacak kontrastlar oluşturabileceğiniz renkli aynalarla evinizdeki monotonluğa bir son verebilirsiniz.
  • Küçük odanız yahut salonunuzda ortamı daha çok boğacak ve göz yoracak varak ya da zarflı ayna kullanmak yerine, minimalist çizgilere sahip çerçevesiz bir aynayı pencerenizin karşısındaki duvara yerleştirirseniz hem güneş ışıklarını karşılayan aynanız sayesinde odanızın daha aydınlık hem de mekanınızın olduğundan daha büyük ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Özellikle ahşap mobilyaların ağırlıkta olduğu odalarınızda çerçevesiz aynalarla çağdaş bir şıklık yakalayarak odanızın klasik havasını kırabilirsiniz.

Bu arada evinizde kullandığınız aynanız flotal ve çerçevesiz ise aynanızın kenarlarını nemden ve ıslaklıktan muhafaza etmeniz gerektiğini unutmayın. Bu yüzden flotal çerçevesiz aynaları evinizin banyo gibi suyun ön planda olduğu ve ıslaklıkla karşılaşabileceği bölümlerinde kullanmamanızı tavsiye ederim.

Tabi hepsinden önemlisi, her daim aynalarla barışık olmanız dileğiyle…

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.