Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Bahçe

Dekoratif bahçe kapıları

10 Ağustos 2012 4.804 kez okundu Yorum yapılmamış

Eğer bahçeli bir eviniz ya da villanız varsa, onu güzelleştirmek ve keyifli bir mekan haline getirmek için yapılabilecek pek çok uygulama vardır. Bu uygulamalar, bahçe peyzajı çalışması, aydınlatmalar, çitler, kamelyalar ya da küçük bahçe objeleriyle çeşitlenmektedir.

Bahçelerinizde yapmayı düşündüğünüz dekorasyon uygulamalarında, diğer önemli bir uygulama da dekoratif bahçe kapılarıdır. Bahçe duvarlarınızın ya da çitlerinizin görselliğini tamamlayabileceğiniz bahçe kapıları, evinizin veya villanızın giriş alanları olduğundan, oldukça çok göz önünde olan bir bölgedir. Bu nedenle, dekorasyonda en fazla önem verilmesi gereken yerlerden biri bahçe kapısı ve girişlerdir. Bahçe duvarı ve çitlerle birlikte güvenlik anlamında da oldukça önemlidir. Dekoratif bahçe kapıları, ferforje, ahşap, ferforje ve ahşap kombinasyonu şeklinde, farklı model ve çeşitlerle üretilmektedir. Bahçe girişine yaptıracağınız kapılarınızı, mevcut kullanım ihtiyacınıza göre belirlemelisiniz. Kapının genişliği ve yüksekliği evinizin dış görüntüsüne, tarzına göre tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Sadece yaya girişi için kullanılacak bir bahçe kapısı yaptırıyorsanız, manuel bir kapı olacağından rahat açılıp kapanabilen ve çok fazla ağır olmayan bir malzemeden yaptırabilirsiniz. Güvenliği sağlamak için, ister normal anahtarlı bir sistem ya da elektronik bir kilit sistemi kullanabilirsiniz. Ferforje bahçe kapısı olacaksa, geniş ve tek kanatlı bir kapı olmamasına özen gösterin. Çünkü açma ve kapamalarda, ağırlığından dolayı bir müddet sonra sarkma yapabilir. Bunun yerine, alanı ikiye bölüp çift kanatlı bir kapı yaptırabilirsiniz. Biri açıldığında, diğer kanat istenirse açılabilecek şekilde yapılabilir. Hem yaya hem de aracınızın gireceği bir bahçe kapısı yaptıracaksanız, araç geçişleri için sensörlü, kayar veya yerine göre sağa sola açılır bir kapı düşünmeniz en doğrusudur. Bu kapıları da dekoratif ferforje olarak uygulatabilirsiniz. Yaya girişi için, otomatik kapının yanına ayrıca bir giriş kapısı yaptırabilir, aynı alanda her iki uygulamayı çözebilirsiniz. Eviniz doğal taş kaplamalı bir dış cepheye sahipse, doğal görünümlü ahşap ve ferforje karışımı bir bahçe kapısı ya da evinizin görüntüsünü kapatmayacak demir parmaklıklı, ferforje bahçe kapısı kullanabilirsiniz. Bunları yaptırırken iyi kalite malzemeler kullanmanız, size uzun yıllar sorunsuz yararlanabileceğiniz bahçe kapısı sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Bahçe kapısının dekoratif ve şık bir görüntüye sahip olması, evinizin bütününü etkileyen bir unsurdur. Her yapıda olduğu gibi, ilk göze çarpan yer bina ve ev girişleridir. Çok masraf yaptığınız ve kaliteli uygulamalarla ortaya çıkardığınız evinizin dış görüntüsüne, aynı zamanda güvenliğine de büyük katkı saplayan bahçe kapıları ve girişleri, evinize değer katacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.