Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekoratif çiçeklikler

25 Kasım 2011 5.420 kez okundu Yorum yapılmamış

Mevsim çiçekleri yetiştirmek kadar çiçeklerin dekoratif çiçekliklerde duruşları da evlere, bahçelere hoş bir görünüm vermektedir. Salonların köşelerinde yer alan çiçeklikler üzerinde bulunan dekoratif saksı ve mevsim çiçeklerini daha bir ihtişamlı gösteriyor. Bahçe için farklı, salon için farklı çiçekler bulunuyor. Fabrikasyon yapılan çiçekliklerin yanında özel tasarlanmış el yapımı çiçekliklerin yanında ilginç objelerden oluşmuş çiçeklikler de bahçeleri süslüyor.

Salon için hazırlanan dekoratif çiçeklikler ahşap, plastik, pirinç, seramik gibi malzemelerden oluşuyor. Ayrıca yaratıcı çiçeklikler de salonlarda dikkat çekmekte. Ahşap çiçeklikler üçgen şekilde ve birkaç kat olabilmekte ve üzerine çiçekler yerleştirilmektedir. Sarkaç şeklinde olan çiçeklikler pencerelere yakın olarak tavan ve duvarlara asılabilmektedir. Spiral şeklinde plastikten yapılmış çiçeklerin saksı konulabilecek beş altı altlık monte edilebilen dekoratif çiçekler bulunmaktadır.

Saksıları çuval gibi, dantel gibi ilginç objelerle kaplayarak, dekoratif sehpalara yerleştirilerek dekoratif çiçeklikler oluşturuluyor. Dekoratif su kabakları ortadan kesiliyor ve üzerine renkli boyalarla desenler çiziliyor. Dört bir köşesinden dekoratif iplerle tutturularak sarkaç şeklinde dekoratif saksılıklar yapılıyor.

Bahçe çiçeklikleri genellikle soğuk, sıcak ve yağmurdan etkilenmemesi açısından daha çok ferforjeden yapılmaktadır. Dekoratif ferforje çiçeklikler üzerine çiçek saksılarının yerleştirilebileceği şekilde yapılmakta, yapılırken de çeşitli figüratif şekiller alıyor. Çiçek şeklinde, araba şeklinde, hayvan figürü şeklinde hoş bir görüntü alıyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.