Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Perde

Dekoratif fon perde

25 Ekim 2011 5.120 kez okundu Yorum yapılmamış

Günümüzde pencerelerde fon perdeler yer almaya başladı. Fon perdelere neden gerekti duyuldu derseniz, pencereleri ve tülleri ortaya çıkarması daha görünür kılması için diye düşünüyorum. Tıpkı çerçevelenmiş bir fotoğraf gibi dekoratif görüntü vermesi her geçen gün fon perdeye ilgiyi arttırmaktadır. İlgi arttıkça dekoratif fon perdeler yeni tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Hem klasik hem de modern modeller hemen hemen herkesin zevkine hitap ediyor.

Dekoratif fon perdelerin pencerelere yerleştirme şekli de tüllerin ön kısmına gelecek şekilde oluyor ve sağında veya solunda ya da her iki tarafında yer alıyor. Bulunduğu ortamın havası anında değişiyor. Çok farklı modelleri ile pencerelere ister sade bir görüntü verebiliyorsunuz, isterseniz bir tiyatro sahnesi kadar ilgi çekici olabiliyor. Ayrıca fonlarda çeşitli aksesuarlar kullanılabiliyor. Boncuk, minik ponpon, sim gibi materyallerle harika görüntüler ortaya çıkıyor. İstenirse fon kumaşının altına astarlama veya miflon yapılarak daha canlı daha hacimli görünmesi sağlanabiliyor. Kumaşınızın cinsine göre de temizliğini yapabiliyorsunuz. Yıkanmaz kumaş ise kuru temizleme yaptırırken yıkanabilir kumaşlarda ılık su ve hassas programda çamaşır makinasında yıkayabiliyorsunuz. Ütü gerektirmeyen kumaşlardan da dekoratif pon perdeler dikiliyor. Goblen, koton, saten gibi kumaşlardan dikilirken ipek kumaş tercihi de yapılabiliyor. Kumaşın cinsine göre fiyat belirleniyor. Fazla kumaş gerektirmediğinden ekonomik olarak dekoratif fon perdeye sahip olunabilir.

Tülleriniz çok pili veya büzgülü ise düz fon pencerenizde daha güzel duracaktır. Tüllerde de olduğu gibi fonlarda da çok farklı fiyatları bulabilirsiniz. Mağazamızda en ucuzundan en pahalısına kadar tüm fon modelleri kumaşları ve fiyatları bulabilirsiniz. Fon fiyatları seçilen kumaş ile doğrudan orantılıdır. En ucuz kumaş şanzalize en pahalı kumaşlar ise Hint ipeğidir. Seçilecek kumaşlar bazen fon fiyatlarını 2 veya 3 katı yükseltebilir. Ama eğer çok kaliteli ve şık bir tül seçtiyseniz zaten iyi bir fon kumaşı da tercih etmeniz gerekir. Aksi halde tülünüz kendini pekte göstermeyecektir. Tüllerde olduğu gibi fonlarda da pile oranı fiyat konusunda iyi bir etkendir.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.