Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Dekoratif havlupan

12 Şubat 2012 4.844 kez okundu Yorum yapılmamış

Isınma sistemlerinin bir parçası da radyatörlerdir. Isı sistem tesisatının ön yüzü olan radyatörler merkezi sistem kaloriferli, kat kaloriferli ve doğal gaz kaloriferli ev veya ofislerde ısıyı bulunan mekana yaymak için kullanılıyor. Radyatörlerin fazla yer kaplamayan modelleri tercih edilyor ve genellikle ısı sistemlerinde panel radyatör kullanılıyor. Panel radyaörlerin de lüks panel, elegan, labert, falke gibi modelleri bulunuyor.

Bu modellerin dışında ayrıca bu modellerden daha farklı ve daha işlevsel olarak banyolarda kullanılan radyatörler bulunuyor. Banyolarda kullanılan radyatör modelleri arasında askılı boru tipi havlu radyatör, elips borulu tip havlu radyatör, yuvarlak borulu düz tip havlu radyatör, yuvarlak borulu oval tip havlu radyatör, düz krom havlu radyatör, oval krom havlu radyatör gibi modeller bulunuyor. Havlu radyatörlerin bir adı da havlupan oluyor.

Havlupan radyatörler işlevsel özellikleri ve dekoratif duruşları nedeni ile banyolarda yer alıyor. Banyoda kullanılan el, yüz ve duş havluları, barnozlar sürekli ve sık sık kullanılması nedeni ile nemleniyor veya ıslanıyor. Bu nem ve ıslaklık ısıtmanın sisteminin bir parçası olan havlupan radyöterleri ile gideriliyor. Havlupan radyatörler üzerine asılan havlular kısa bir sürede kuruyor ve sürekli kuru kalıyor. Havlupan radyatörler tercihe göre mutfaklarda da kullanılabiliyor. Havlupan radyatörler krom veya saçtan imal ediliyor ve genellikle beyaz, krem gibi açık renk polyester boya ile boyanmış olarak radyatör satan firmalarda satışa sunuluyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.