Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekoratif kapı kolu

18 Haziran 2012 3.651 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda uyumlu bir bütünlük sağlayabilmek için ev içerisinde kullanılan halı, perde, kilim, yer döşemesi, koltuk takımı, mobilya aksesuarları, ayna, masa ve sandalye gibi farklı bir çok eşyanın hoş bir dekorasyon tarzı yaratması için tek tek parçaların birbirleri ile olan uyumuna titizlikle dikkat edilir.

Ev dekorasyon tarzına göre aydınlatma, mobilya doku ve rengine uygun halı veya kilim kullanmak gibi ayrıntıların önemi bilinir. Ev içerisinde bulunan kapılar, ağaç dokusu, rengi, şekli, camlı camsız oluşu evin bütünlüğünü sağlar. Günümüzde kapılar kadar kapı kolları da önemli aksesuarlar olarak görülüyor. Simetrik, asimetrik, top kapı kolları şekilleri, modelleri, kapı kolu renkleri ev dekorasyonunun klasik veya modern oluşuna göre seçiliyor. Kapı kolu ve anahtar çerçevesi ile  kapılar daha şık ve çarpıcı görüntüler veriyor.

Pirinç, bronz, bakır gibi farklı renklerde, farklı metallerden yapılan kapı kolları zengin bir koleksiyonu bulunuyor. Hayvan figürlü kapı kollarının sıradışı modelleri etkileyici görünüm sergilemekte. Renkli camdan yapılan kapı topları da şık ve göz alıcı parlaklığı ile dikkat çekiyor. Otantik desenler, modern çizgiler taşıyan kapı kollarının benzerleri pencere kollarında da uygulanıyor ve uyumlu bir bütünlük sergiliyor. Özel olarak dizayn edilen antika görünümünde el yapımı ahşap oymalı, el yapımı cam kapı kolları adeta kapılara çok eski dönemlerden kalmış antika kapı görüntüsü veriyor.  Kapı kolları modellerine uygun çekmece kulpları da bulunuyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.