Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekoratif kitaplıklar

4 Aralık 2011 4.237 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerimizde en fazla zaman geçirdiğimiz  yerlerin başında oturma ve çalışma odalarımız gelmektedir. Bu odalarımızın dekorasyon bütünündeki anlamları tüm ev dekorasyonunu etkileyeceği için mobilya ve aksesuarlar özenle seçilmelidir. Modern dekorasyon sanatının gelişmesiyle mobilyaların ihtiyaçlara karşılık vermeleri dışında alışıla gelmiş standart tasarımlarının da değiştirilerek gerek şıklık gerekse kullanım kolaylığı sağlanması planlanmıştır. Bu şıklık ve kullanım kolaylığı mobilyalar dışında aksesuarlarda da etkili bir tasarım yaratmaktadır. Dekorasyon sanatının bir bütün olduğunu düşünürsek en küçük aksesuarların bu bütünlüğü bozabileceği göz önüne alınarak tüm seçimler yapılmalıdır.

Çalışma odalarında modern tasarımların açığa çıkmasıyla mobilyaların özellikleri de değişmektedir. Standart tasarımların dışında özel tasarımlara imza atan şirketler her türlü mobilya ve aksesuar için farklı seçenekler geliştirmektedir. Son zamanlarda tasarımları açısından en çok dikkat çeken aksesuarların arasında kitaplıklar gelmektedir. Okumaktan keyif aldığınız eserlerinizin düzenli, ulaşılabilir ve şık tasarımlarda korunması dekorasyonlarda dikkat çekmelerini kolaylaştırır. Modern veya keskin çizgili dekorasyonların tamamına uygun modellerde bulabileceğiniz kitaplıkların renk uyumu, çizgili kesimi ve kullanım kolaylığına dikkat edilmelidir.

Modern tasarım olsa da bazı modellerin sadece görselliği ön planda tutulmuş, kullanım kolaylığı ikinci plana atılmış durumdadır. Kitap sayısı ve boyutlarına uygun olarak farklı modellerde tasarlanan kitaplıklar arasında okumak için uzanılabilecek koltuklar koyulması, kitaplıkların küçük boyutta şekillendirilerek sehpa yerinede kullanılması, havyan ve ağaç figürleriyle tasvir edilmesi, duvara monte ve asmalı seçeneklerin kullanılması alışılmışın dışında kitaplık modelleri arasındadır.Dekorasyonda artık en küçük parçaların bile tek görevle yetinmediği, görsel olarak dekorasyona şıklık katması gerektiğinin bilincinde olan uzmanlar ev veya işyerlerimizde kitaplık seçimi yaparken klasik kitaplıklar yerine modern tasarıma uygun kitaplıklar seçilmesini önermektedirler. Seçim yapılırken dekoratif kitaplık seçenekleri kullanılabileceği gibi hayal gücünüzü yansıtacak özel tasarımları da kullabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.