Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Genel

Dekoratif kutular

5 Temmuz 2013 3.642 kez okundu Yorum yapılmamış

Günümkutu 1üzde yalnız yaşayan insan sayısının artması, ailelerin küçülmesi, gençlerin aileden erken ayrılıp kendi evlerini açması, boşanmaların artması gibi nedenlerden ötürü evler küçülmeye başlamıştır. Küçük evlerin hacim dezavantajını yok etmek adına çok daha fonksiyonel bir şekilde düzenlenmesi de önem kazanmaktadır.

Alanların daha etkin şekilde değerlendirilmesi, saklama/ depolama seçeneklerinin artırılması, modüler eşyalar ile işlevselliğin artırılması gibi seçenekler ile küçük evlerde de konforlu yaşam mümkün olabilmektedir.

Saklama ve depolama alanlarının artırılması içkutu 2in eşyaların özelliklerine bu yönde bir fonksiyon ilave edilmesinin (sandıklı puf, sandıklı koltuk gibi) yanı sıra kutular gibi dekoratif aksesuarlardan da sıklıkla yararlanılmaktadır.

Dekoratif kutular, binbir çeşit malzemeden, binbir çeşit desen ve renkte, her ebatta oluşturulabilmektedir. Daha düzenli evler için oluşturulan ve genelde setler halinde satılan kutu takımları ile kalabalık bir görüntü ve dağınıklık teşkil eden küçük eşyalarınızı bir araya getirebilirsiniz; Örneğin, çok şık dantelli süsleri olan bir minik kutuda makyaj malzemelerinizi bir araya getirmek gibi.

Orta büyüklükte dekoratif bir kartondan yapılma kutu ile alet-edavat çantasının fonksiyonunu yerine getirebilir, genelde çok hoş bir görüntü oluşturmayan bu tarz kalabalıkların da ortadan estetik bir şekilde kaldırılmasını, kolayca ulaşılabilecek şekilde de muhafaza edilmesini sağlayabilirsiniz.

Tekstil ya da deri malzeme ile kaplı kutu şeklinde puflar ise çoğu zaman hayat kurtarıcıdır. Hem bir puf olarak hizmet veren bu seçenek hem de kitap, dergi gibi göz önünde olmasından çok hoşlanmadığınız kkutu 3alabalıkları da ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Setler halinde büyük kutular ise atıl kalmış köşeleri işlevsel ve oldukça şık saklama alanlarına çevireceği gibi, üst kısımları da birer sergileme alanı olarak da kullanılabilecektir. Kutuları birer matruşka misali da kullanmak mümkündür. Ayrı ayrı küçük kutulara koyulan detayları, büyük bir kutu içinde bir araya getirmek de  bir seçenektir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.