Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dekoratif mağazalar neden önemli?

20 Ağustos 2014 2.518 kez okundu Yorum yapılmamış

Bugün dekoratif bir mağazanın neden önemli olduğu konusunu kadınlara sormak gerekir. Özellikle kadınlara sorulmalı çünkü alışveriş konusunda en çok tecrübeleri olanlar kadınlardır. Eğer bir mağaza sahibiyseniz veya bir mağaza açmayı düşünüyorsanız, dekorasyona önem vermediğiniz takdirde, başarı sağlayamayacağınızı söylemek isterim. Bunu  nedeni kadınların alışveriş yaptıkları yerlerde öncelikle kendi beğendikleri eşyalara bakmadıkları, mağazanın genel düzen ve görünümüne odaklandıkları ortaya çıktı.408136_10150598677755758_1945770845_n

Aslında bunun için bir araştırma yapmaya gerek yok sanırım. Çünkü erkekler içinde kadınlar içinde alışveriş yapılan mekanın önemini kendimizden biliyoruz. Bir LC mağazasına girmekle bir Damat mağazasına girmek arasında büyük farklar var. hem maddi yönden hem de mağazanın bakımı yönünden.  Birisi daha düzenli ve dekoratif açıdan alışverişi teşvik eden bir dekorasyona sahip. Diğersi ise Pazar yerini andırmaktan ileriye gidemiyor. Diğer girdiğiniz mağazalarda da bu farklara dikkat ediyorsunuz sanıyorum. Ne kadar iyi bir apaza düzeni varsa, insanlar o kadar etkileniyor.

Mağaza dekorasyonunda il etmen endir?

Evet, madem bir mağaza açıyoruz, o zaman sağlıklı mobilyalardan edinmek gerekiyor. Soyunma kabinlerinden tutunda en önemli gereç olan rafların düzenine kadar dikkatli bir dekorasyon gerekiyor. Raf sistemlerinin modernliği ve mağazanıza uygunluğu bu bakımdan dikkat edilmesi gereken bir nokta. Bunun için mağazanızda ürünlerinizin sağlıklı bir şekilde sergilenmesini sağlayacak işlevsel bir raf sistemine ihtiyacınız var. Eğer bakımsız ve kusurlu bir raf sisteminde eşyaları sergilerseniz, bu pekte sağlıklı olmayacak. Bunun için dekoratif raf sistemleri üreten imalatçılarla anlaşmalısınız. Böylece renkli ve tasarımsal açıdan modern ve müşterilerinizin ilgisini çekecek raf sistemlerine sahip olmuş olacaksınız.

Müşterilerinizin zevkle gezecekleri ürünlerin sergilendiği modern bir raf sistemi mi, yoksa hiçbir niteliği olmayan ve ürünlerin sergilenmesinde pasif kalan raf sistemleri mi? hangisinin etkili olacağı konusunda iyi düşünüp, o şekilde karar vermeniz, mağazacılık kariyeriniz açısından önemli bir husus.

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.