Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekoratif peçete halkaları

2 Ekim 2011 4.388 kez okundu Yorum yapılmamış

Günün stresli ve yoğun temposundan sonra güzel ve şık bir masada yemek yemenin keyfine diyecek yoktur. Bu güzel masayı hazırlamak ise genellikle kadınlara düşen bir görevdir. Kadın isterse masa hazırlamayı görevden çıkarıp eğlenceli bir aktivite haline getirebilir. Çok lüks restoranda yemek yeniliyormuş hissi yaratabilir. Bunu yapmak sadece istemekle ilgilidir. Günlük yemek masası ne kadar sürede hazırlanıyorsa bu şık yemek masası da aynı sürede hazırlanabilir. Günlük masadan farkı ise Güzel bir örtü ve örtüyle takım peçeteleridir. Bunların yanı sıra bir şamdan ve mum da masa da yer alabilir.

Peçeteleri süslemek ve katlamak ise ayrı bir yetenektir. İnternet üzerinde peçete katlama şekillerini anlatan web siteleri bile mevcuttur. Peçete katlama bu sitelerden bir bakışta öğrenebilirsiniz. Katlamanın dışında peçeteleri daha da şıklaştırmak için, peçete halkası da takılabilir. Eğer peçete halkanız yok ise işlerin dışında başka şeylerle uğraşmak istediğiniz bir gün kendini peçete halkanızı kendiniz yapabilirsiniz. Gereken malzemeleri her yerden kolayca bulabilirsiniz. Halka yapmak için lastik makara veya saç toplamakta kullanılan orta kalınlıkta havlu saç tokaları kullanabilirsiniz. Lastik makarayı kullanacaksanız 8-10 tane inci boncuğu veya herhangi bir kopmuş kolyenin boncuklarını bu lastiğe dizip halkayı oluşturabilirsiniz. Saç tokası ile peçete halkası yapmak istiyorsanız yapıştırıcıya ve halkanın (saç tokasının) üzerine yerleştireceğiniz objeye ihtiyacınız olacak. Bu obje nazar boncuğundan tutun da nikah şekerlerinin süslerine, yapma çiçeklere, kadar bir çok şey olabilir. İyi günlerde ve keyifle yemeklerde kullanmanız dileğiyle.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.