Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekoratif sineklikler

13 Ağustos 2012 2.130 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaz aylarında neredeyse her insanın sinirlerini bozan sivrisinek sorununa etkili bir çözüm sağlayan sineklikler, pencerelere pratik bir şekilde monte edilen ve mekan içine sinek girmesini büyük oranda engeller. Yaz mevsimi dışında da karasineklerin ev içine girmesi ile birlikte yiyeceklerin üzerine konması ise, birçok insanın iştahının kapanmasına neden olan durumlardandır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için bir dekorasyon ötesinden de öte adeta bir ihtiyaç haline dönüşen sineklikler, sunduğu işlevsel çözümlere rağmen pencerelere sonradan monte edilen sistemlerdir. Doğal görünümün değişmesini, pencerenin istenilen şekilde kullanılamamasını ve en önemlisi dış mekan seyrini bozan sinekleri şık bir dekorasyon öğesi haline dönüştürmeye ne dersiniz?

Yaz ayları haricinde de sağlıklı bir yaşam için evin düzenli aralıklarla havalandırılmasını öneren uzmanlar, bu havalandırma periyotlarını kış ayları için dahi günde birkaç kez olarak belirlemektedir. Eve temiz hava girmesi için açılan pencerelerle birlikte sinek ve böceklere karşı savunmasız hale gelen mekan, pencereye yerleştirilen sineklik ile bu sorundan kurtulur. Tül perdelerden esinlenilerek yapılan şık sineklikler, pencere açmaktan dahi keyif almanızı sağlıyor. Ülkemizde en çok tercih edilen perde modeli olan tüller, üzerinde barındırdığı çok çeşitli figürler ile iç mekan tasarımının en önemli bileşenlerinden biri haline gelmiştir. Sinekliklerde de öncelik beyaz rengin kullanılması ile başlayan tül etkisi, farklı motiflerle zenginleştirilen görsellik sayesinde çoğu insanın sinekliği bir perde sanmasına dahi neden olabiliyor.

Medeniyetler beşiği Anadolu’da yüzyıllar öncesinde bile sinek sorununa çözüm sunan sineklikler kullanılmaktaydı. Pencere boyutlarında kesilen çıtalardan yapılan kasnak üzerine giydirilen tül perdeler, günümüzün PVC sistemlerinde aparat olarak sunulan sineklikler kadar yüksek bir koruma sunmaktadır. Ancak bu şekilde yapılan sinekliklerin en büyük dezavantajı, hava şartlarına karşı son derece dayanıksız olmalarıdır. Rüzgar ve yağış gibi dış etkenler nedeniyle kısa süre içinde yıpranan tül sinekliklerin son derece dikkatli bir şekilde kullanılması ve kısa aralıklarla yenilenmesi ya da tamir edilmesi gerekir. Yeni nesil PVC sistemler bu tür sorunları önleyerek, uzun yıllar boyunca sinekliğin görevini sürdürmesini sağlıyor. Beyaz renge boyanan sinekliklerin üzerine farklı desenler ve motiflerin işlenmesi ile elde edilen bu tül görünümlü sineklikler, farklı ve estetik bir dekorasyon unsuru haline dönüşüyor. Hayal gücünüzü kullanarak dilerseniz kendiniz de sinekliklerin üzerine farklı motif ve desenler yapabilir, tamamen kendi tasarımınız olan sineklikleriniz ile fark yaratabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.