Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekoratif su köşeleri

29 Ekim 2011 5.378 kez okundu Yorum yapılmamış

Suyun, su sesinin bir terapi aracı olduğunu biliyor muydunuz? Doğadaki dinlendirici seslerden bir tanesi de suyun çıkardığı sestir. Akan bir nehrin sesi, denizden gelen dalga sesleri insanı dinlendiriyor ve rahatlatıyor. Osmanlı Döneminde su sesleri müzik sesi le birleştirilerek şifahanelerde tedavi amaçlı kullanılmış. Edirne’de bulunan Daruşşifa içerisinde bulunan şadırvan sanki şifa dağıtan bir sihir gibi imiş. Fıskiyelerle şadırvandan etrafa hafif hafif dağılırken, suyun sesi oradaki hastaları dinlendirirmiş.

Bizler de dışarıya çıkmak istediğimiz zaman aklımıza ilk gelen yer bir deniz kenarıdır genellikle. Bazen de bir nehir kenarına pikniğe gitmek fikri ilginç ve güzel gelir. Günümüzde yoğun yaşam temposu, kentleşme ve trafik bu isteklerimizi gerçekleştirmeyi bazen zorluyor. Bu nedenle evimiz bahçeli ise hemen bahçeye küçük te olsa bir havuz yaptırılıyor. Bir bahçe de yoksa, bu isteği evde bir su köşesi yaparak gerçekleştirmek hiç de zor değil. Hem evin dekoru güzelleşir hem de su sesiyle rahatlayıp dinlenebiliriz.

Su köşesine minik bir de şelale koymayı düşünün. Akvaryum satan yerlerden bir şelale alabilirsiniz. Ayrıca yapı marketlerde, bahçe malzemeleri satan yerlerde, bitki satan yerlerde de su köşelerine uygun dekorasyon ürünleri bulunmaktadır. Beğendiğiniz küçük heykeller birer su şelalesine dönüşebilir. Şelale haricinde su köşenizi güzelleştirecek, masa üzerine konulan su saksıları da bulunmaktadır. İçerisinde bitkiler de bulunuyor. Su sesini ise siz kendinize göre yüksek veya alçak tonda olmasını ayarlayabiliyorsunuz. Su köşeleri eve hoş bir görüntü verirken, sizi dinlendirir ayrıca ortamdaki nem oranını düzenlemiş olur.
Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.