Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Perde

Dekoratif ve şık zebra perdeler

11 Kasım 2011 6.116 kez okundu Yorum yapılmamış

Pencerelerin hem tül, hem perde, hem de güneşlik ile yoğun bir şekilde doldurulmasını sevmeyenlerden iseniz sizin için bir perde çeşidi bulunmakta. Zebra perde hem güneşlik hem tül hem de perde yerine kullanılan çok dekoratif ve işlevsel bir perdedir.

Desenlerinin zebraya benzemesi nedeniyle bu ismi almıştır. Bu perdenin diğer bir özelliği de dışarıdan gelen güneş ışınlarının içeriye ne kadarını almak istiyorsanız kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Evinizin güneşli veya az güneşli olma durumu sizin elinizde. Aynı stor perde mekanizması gibi mekanizması var. Ayrıca isterseniz uzaktan kumanda edebilmektesiniz. Motorlu ve butonlu seçeneklerinden birini seçmeniz yeterli. Zebra perdeyi tam kapattığınızda perde oluyor, yarım kapattığınızda ise tül oluyor. Dekoratif olduğu için yoğun bir talep görüyor.

Kumaş olarak zebra perdelerde iki tür kumaş kullanılıyor. Kalın keten ve tül bir arada oluyor. Tül ve ketenler şerit olarak kesilip dikiliyor ve yan yana geliyor. Keten olan şeritte çift kat kumaş kullanılıyor. Tül ve keten ile bulunulan ortama alınacak ışık miktarı ayarlanmış oluyor. Ayrıca hem tül, hem perde, hem güneşlik yerine sadece zebra perde kullanılması da sizi fazla harcamadan kurtarıyor ve ekonomik bir şekilde perde ihtiyacını karşılamış oluyorsunuz. İsterseniz fon perde ile bir detay yaratarak pencerelerinizin daha şık olmasını da sağlayabilirsiniz. Zebra perdenizin bitiminde pencereden sonra duvar devam ediyorsa yeterli boşluk varsa burayada fon perde takabilirsiniz. Zebra perde daha ön plana çıkıp daha gösterişli hale gelebilir.

Çok kullanışlı olan, kolay temizlenen zebra perdeyi salonun dışında çocuk odası, oturma odası ve mutfakta da kullanabilirsiniz. Renk konusunda ise çok seçenek bulunuyor. Sevdiğiniz bütün renkleri bulabilirsiniz.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.