Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Dekoratif yılbaşı ağaçları

1 Aralık 2011 2.760 kez okundu Yorum yapılmamış

Yılın son ayına girdiğimiz günlerde yılbaşı dekorasyonu en çok merak edilen konuların başında geliyor. Yeni bir yıla gireceğimiz gecede bulunduğumuz mekanın canlılık ve şıklığını sağlayacak olanlar küçük olmasına rağmen yılbaşı aksesuarları olacaklardır. Yılbaşı aksesuarları denildiğinde akla ilk gelen yılbaşı ağacıdır. Yeni yılın habercisi ve simgesi olarak düşünülen yılbaşı ağaçlarının sadece bu gün için her oda boyutuna göre yetiştirilmiş çeşitleri vardır. Evlerimizde genellikle oturma odası ve salonlara koyulan yılbaşı ağaçları birbirinden güzel aksesuarlarla süslenerek dikkat çekici hale getirilebilir. Dekorasyonda yeşilin güvenini temsil eden yılbaşı ağaçlarını seçerken ve süslerken dikkat etmemiz gerekenlere göz atalım.

Yılbaşı ağacı seçerken:

 • Ağacınızı koyacağınız odanın boyutlarına göre seçmeye
 • Yılbaşı ağacınızı seçerken dallarının tam, bakımlı olmasına ve kırık olmamasına
 • Gövdesinde kahverengilerin yeşil alanlarından çok ve böcek yuvaları olmamasına dikkat edilmelidir.

Süsleme yaparken:

 • Yılbaşı ağacının dekorasyonu bozmadan dikkat çekebilmesi önemlidir.
 • Ağacınızı oturma odası veya salonunuzda televizyon yakın veya açık duvar önlerine koyabilirsiniz.
 • Ağacın altına ağacı tamamlayacak aksesuarlar olan hediye paketleri koyulabilir.
 • Yılbaşı ağacını ışıklandırırken çok fazla renk kullanmak yerine dekorasyonunuzu tamamlayan iki renk seçerek kullanabilirsiniz.
 • Yılbaşı ağacınızı süsleyecek olan aksesuarları seçerken ışıklandırmada kullanacağınız renk uyumuna dikkat edilmelidir.
 • Süs aksesuarlarını içten dışa doğru yerleştirilmesi daha şık bir görüntü sağlar.
 • Ağacınızın üzerine kar köpükleri sıkarak daha şık bir ağaca sahip olabilirsiniz.
 • Yılbaşını evinizde misafirlerinizle beraber geçirecekseniz yılbaşı ağacının üstüne misafirlerinizi tasvir eden figürler veya isimlerini yazarak asmanız eğlenceli olacaktır.

Yılbaşı ağaçları için yukarıdaki maddelerden isteklerinize göre olanları gerçekleştirdiğinizde dekorasyonunuz içerisinde yılbaşı ağacının şıklığına şaşırabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.