Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Dekupaj tekniği

1 Temmuz 2009 2.819 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekupaj tekniği bir hobidir arkadaşlar. El becerimizi geliştirmek için de dekupaj tekniklerini öğrenerek ahşap boyama, cam boyama gibi el işleri yapabiliriz. Şimdi ahşap bir objeyi dekupaj tekniği ile nasıl boyayabiliriz görelim. İlk önce malzemeleri hazırlayalım. Boyayacağımız ahşap obje, dekupaj yapacağımız resim, dekupaj tutkalı, vernik işlemleri için fırça (değişik boyutlarda), akrilik boya. Öncelikle boyayacağımız ahşap objeyi güzelce zımparalayalım. Pürüzsüz ve düz olmasına çok dikkat edelim. Ne kadar çok özenirsek o kadar güzel olur boyamamız. Zımparalarken özellikle dekupaj desenini yapıştıracağımız yeri çok güzel zımparalayalım. Sonra dekupaj desenimizin olduğu kâğıdı arkadan zımparalayarak, kâğıdı inceltelim. Ne kadar ince olursa desenimiz o kadar pürüzsüz ve güzel olur. Bu işlem ile kâğıdımızın daha iyi yapışmasını sağlayabiliriz. Şimdi resmimiz ve resmi yapıştıracağımız ahşap yüzeyi güzelce zımparaladıysak, dekupaj tutkalı ile resmimizi, yapıştıracağımız yüzeye güzelce yapıştıralım. Yapıştırırken hava kabarcıkları kalmamasına da dikkat edelim. Sonra resmimizi etrafından tamamlayarak veya kendi bildiğiniz bir uygulama ile objeyi tamamlayın. Tüm işlemler bittiği zaman, ahşap objenizi dilediğiniz bir vernik tonuyla boyayabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.