Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Ofis

Demontaj ofis bölme sistemleri

21 Nisan 2014 2.135 kez okundu Yorum yapılmamış

Ofislerde mekanın daha işlevsel olarak kullanılması, çalışma performansının artmasını sağlayan önemli bir husus. Bunun için ofis içerisinde bazı değişikliklerin hızlı ve güveli bir şekilde yapılması gerekiyor. Bu işleme en uygun olan ve çağdaş çözümler sunan demontaj ofis sistemleridir. Bölme duvar sistemleri olarak da geçen uygulamalar, en hızlı şekilde yapılarak, ofislerin daha ergonomik olmasını sağlıyor. Aynı zamanda tasarımsal olarak da harikalar sunan bölme duvar sistemleri, ofislerde kurumsal kimliğin kazanılmasında yardımcı oluyor.

ofis-bölme-sistemleri1Bölme duvar sistemlerinin çağdaş bir çözüm olarak kullanılmasının sebebi, tuğladan yapılan örme duvarlara nazaran daha güveli ve işlevsel olasıdır. Klasik duvarlar, binaya ek yük bindireceğinden ve ofis içerisinde bölmelerin oluşması için zaman kaybettireceğinden tercih edilmemektedir. Ayrıca bunların tasarımsal açıdan zayıf bir durum göstermesi, harikalar meydana getiren ofis bölme sistemlerin ön plana çıkmasını sağlıyor.

Bu sistemlerin karakteristik özelliklerine dikkat edildiğince görülecek olan durum şudur:

  1. Öncelikle ince olan sistemler, iki alüminyum arasına yerleştirilen derzlerden meydana gelir. Hafif ve yer kaplamayan sistem, mekandan tasarruf yapılmasını sağlar. Ofislerde tasarımsal olarak göz alıcılık meydana getirir.
  2. Isı ve ses yalıtımı sağlar. Bu da ofis içerisinde ki çalışmaların daha sağlıklı bir havada gerçekleşmesini temin eder. Demontaj olma özelliği sayesinde, ofisin taşınması sırasında bölme sistemlerde yeni ofise sökülüp, adapte edilebilir.
  3. Cam cama bölme sistemleri, yatay bölme sistemleri, ahşap gibi seçeneklerle ofislere uygun seçenekler üreticiler tarafından sunulmaktadır.

Bugün ofislerin işlevsel ve ergonomik br yapıya sahip olması, rekabet şartlarının kızışmış olduğu bu zamanda, önemle yerine getirilmesi gereken hususlar arasındadır. Firmaların hem ofislerini daha güzel kılmak hem de çalışanlara daha iyi bir yer temin etmek adına yapacakları çalışmalardan en üst derecede verim alacakları uygulama, kesinlikle bölme ofis sistemleridir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.